کد خبر: ۱۲۰۷۸۷
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱

افزایش حقوق سال آینده کارگران مانند هرسال
معاون وزارت تعاون اعلام کرد:

افزایش حقوق سال آینده کارگران مانند هرسال

معاون تنظیم روابط کار وزارت تعاون گفت: افزایش حقوق سال ۹۸ کارگران مانند هر سال و با هدف حمایت از کارگران و برمبنای حفظ اشتغال تعیین می شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حاتم شاکرمی گفت: در سال جاری میان دستمزد و حداقل هزینه‌های زندگی کارگران بیش از یک میلیون تومان اختلاف وجود دارد ولی این شکاف را نمی‌توان از طریق تعیین افزایش حقوق و دستمزد سال آینده کارگران پر کرد.

وی افزود: سال گذشته نیز حداقل هزینه زندگی کارگران بیش از 2 میلیون و 600 هزار تومان بود ولی حداقل حقوق کارگران یک میلیون و 114 هزار تومان تعیین شد. میزان تورم یکی از موئلفه های موثر در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران خواهد بود.

شاکرمی با بیان اشاره جلسه عصر امروز شورای کار برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران، ادامه داد: تاکنون هفت مرتبه جلسات کمیته حقوق و دستمزد برای بررسی های تخصصی افزایش حقوق و دستمزد سال 98 کارگران برگزار شده است. از سوی کمیته حقوق و دستمزد هزینه معیشت خانوار 3.3 نفری کارگران 3 میلیون و 750 هزارتومان تعیین شده که این رقم با حداقل دستمزد کارگران یک میلیون و 89 هزار تومان فاصله دارد و نمایندگان کارگری در شورای عالی کار به دنبال جبران این رقم در حقوق سال آینده کارگران هستند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ