کد خبر: ۱۲۰۸۰۳
۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲

8 شرط وزارت کار برای اعزام نیرو به آلمان اعلام شد

8 شرط وزارت کار برای اعزام نیرو به آلمان اعلام شد

معاونت توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار از اعزام نیروی کار فارغ‌التحصیل دانشگاهی به آلمان خبر داد و شرایط هشت گانه را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، معاونت توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت کار در اطلاعیه ایی اعلام کرد ثبت‌نام از متقاضیان کار در آلمان با اولویت رشته‌های علوم کامپیوتر و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیک، الکترونیک و پرستاری آغاز شد.

متقاضیان می‌توانند برای آگاهی از شرایط و ضوابط مورد پذیرش و ثبت نام، به سامانه کاریابی‌های خارجی به نشانی forec.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

ثبت‌نام متقاضیان به منزله پذیرش برای اعزام نیست و شرایط و ضوابط افراد متقاضی کار به شرح زیر است :

- حداکثر سن 40 سال

- داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح B1

- داشتن حداقل مدرک کارشناسی در هر یک از رشته‌های علوم کامپیوتر، مکانیک، الکترونیک و پرستاری

- موفقیت در مصاحبه و تطبیق مدارک تحصیلی

- انعقاد قرارداد با دفتر هدایت و حمایت نیروی کار ایرانی در آلمان پس از تائید نهایی مدارک تحصیلی و زبان

- پرداخت مبلغ 500 یورو به دفتر هدایت و حمایت به صورت علی‌الحساب بابت تطبیق مدارک تحصیلی، اصلاح رزومه، مصاحبه زبان و مصاحبه با 3 کارفرمای آلمانی به منظور عقد قرارداد کاری

- پرداخت مبلغ 4000 یورو در رشته‌های مهندسی و 2000 یورو در رشته‌های پرستاری طبق قرارداد (با احتساب 500 یورو پرداخت علی‌الحساب در صورت پذیرش کارفرما)

- پرداخت 2000 یورو به شرکت حقوقی آلمانی طرف قرارداد دفتر هدایت و حمایت بابت پیگیری و دریافت ویزای کار پس از انعقاد قرارداد کار

متقاضی از زمان ثبت‌نام تا اشتغال به کار به غیر از مبالغ عنوان شده هیچ‌گونه مبلغ دیگری پرداخت نخواهد کرد و دریافت هر وجه دیگری تحت هر عنوانی ممنوع است.

در صورتی که پس از معرفی متقاضی و انجام مصاحبه با 3 کارفرمای آلمانی، متقاضی مورد پذیرش قرار نگرفت، ادامه فعالیت برای اشتغال نامبرده متوقف و پرونده وی مختومه خواهد شد. در این صورت مبلغ علی‌الحساب (500 یورو) بابت هزینه‌های انجام شده محاسبه خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ