کد خبر: ۱۲۰۸۲۴
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲

آخرین درآمد مالیاتی با وصول ۹۷ هزار میلیارد تومانی

آخرین درآمد مالیاتی با وصول ۹۷ هزار میلیارد تومانی

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: تا ۲۱ اسفند حدود ۹۷ میلیارد تومان از مالیات‌ها وصول شده و انتظار می رود پیش بینی ۱۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مصوب نیز محقق شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نادر جنتی با اشاره به وضعیت درآمدهای مالیاتی آخر سال به فارس گفت: تمامی همکاران در سازمان مالیاتی که در خط مقدم جبهه اقتصادی هستند با همکاری مؤدیان و دیگر نهادها به دنبال وصول این درآمدها بوده و تاکنون بالغ بر 96 هزار و 600 میلیارد تومان تا تاریخ 21 اسفند 97 وصول شده است.

وی با تأکید بر اینکه رقم مصوب درآمدهای مالیاتی طبق قانون بودجه سال 97 بالغ بر 112 هزار و 800 میلیارد تومان است‌ افزود: تمام تلاش‌ها تا تحقق 100 درصدی در روزهای پایانی سال ادامه دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: تاکنون 84 درصد از این درآمدها محقق شده که سهم مالیات‌های مستقیم حدود 54 هزار میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده حدود 42 هزار میلیارد تومان است که امیدواریم تا پایان سال نیز بتوان 100 درصد درآمدها را وصول کرد.

جنتی در مورد مالیات بانک مرکزی نیز گفت:‌ در حال حاضر نزدیک به 6 هزار و 500 میلیارد تومان مالیات عملکرد سال 96 بانک مرکزی وصول شده است. با این حال 4 هزار و 500 میلیارد تومان مالیات علی‌الحساب یک دوازدهم بانک مرکزی به دلیل وجود ابهامات قانونی پرداخت نشده و در حال مذاکره با آنها جهت پرداخت مبلغ مذکور هستیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ