کد خبر: ۱۲۱۰۱۱
۱۵:۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷

روند بارش ها طی دو روز آینده و پیش بینی  آب و هوا در ایام نوروز
رئیس سازمان هواشناسی خبر داد:

روند بارش ها طی دو روز آینده و پیش بینی آب و هوا در ایام نوروز

رئیس سازمان هواشناسی با بیان روند بارش ها طی دو روز آینده، وضعیت آب و هوا را در ایام نوروز در اغلب شهرها پیش‌بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اهر تاج‌بخش مسلمان با ارائه گزارش هواشناسی ایام نوروز اعلام کرد: در ایام نوروز بارش‌های زیادی داریم که شاید از نظر مسافران مناسب نباشد اما از نظر تامین منابع آبی بسیار مطلوب است.

امروز سامانه بارشی روی شرق دریای خزر فعال است و در بخش‌های شرقی مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارندگی داریم. صبح فردا کاهش قابل ملاحظه دما و وزش باد شدید در استان‌های مذکور خواهیم داشت.

از روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی از سمت دریای سیاه، نوار شمالی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، خراسان شمالی، گلستان، کردستان، زنجان، قزوین، سمنان، خراسان رضوی و ارتفاعات و شمال استان تهران تحت تأثیر این سامانه قرار می‌گیرند و کاهش قابل ملاحظه دما را در این استان‌ها خواهیم داشت.

از ساعات پایانی روز چهارشنبه ۲۹ اسفند و همچنین روز پنجشنبه که تحویل سال را داریم، کاهش قابل ملاحظه دما در مشهد و حتی بارش موقت برف پیش‌بینی می‌شود و دما به شدت افت می‌کند و به کمتر از صفر درجه می‌رسد.

روزهای اول تا چهارم فروردین ۹۸ آسمان در بیشتر نقاط صاف است اما از روز چهارم فروردین ۹۸ سامانه بارشی از سمت غرب وارد می‌شود و در نیمه غربی، سواحل خزر و شمال شرق این سامانه فعال خواهد بود و پس از آن همه نقاط غیر از جنوب شرق را در بر می‌گیرد و همه جا شاهد بارش باران و در ارتفاعات بارش برف هستیم.

روزهای چهارم تا ششم فروردین در دامنه‌های مرکزی زاگرس و استان‌های ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، سواحل خزر و دامنه شمالی البرز فعالیت این سامانه افزایش می‌یابد و در استان تهران هم بارش در نقاط سردسیر به صورت برف خواهد بود.

از روز هفتم تا دهم فروردین ۹۸ آسمان صاف و آفتابی است اما روزهای یازدهم و دوازدهم هم با ورود سامانه بارشی جدید، باران آغاز خواهد شد. روز سیزده فروردین نیز در نوار شمالی، شمال شرق و بخش‌های مرکزی هوا بارانی است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ