کد خبر: ۱۲۱۰۱۷
۰:۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

افزایش 10 درصدی قیمت CNG در سال آینده و ثابت تا 5 سال بعد

افزایش 10 درصدی قیمت CNG در سال آینده و ثابت تا 5 سال بعد

مدیر طرح CNG شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به افزایش قیمت این محصول به میزان ۱۰ درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیأت دولت، قیمت این سوخت تا ۵ سال آینده ثابت خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حمید قاسمی ده‌چشمه به صدا و سیما گفت: نیمی از هزینه‌های تعمیر و تعویض مخازن در طرح صدور گواهینامه سلامت سیستم سوخت رسانی خودرو‌های دو‌گانه‌سوز با دولت است.

وی افزود: در فرایند صدور گواهینامه سلامت سیستم سوخت‌رسانی خودروها، گواهی به تایید دو مرجع یعنی مسئول کارگاه و ناظران سازمان ملی استاندارد می‌رسد و در صورت نیاز به هرگونه تعمیر و تعویض، قطعات استاندارد و مجاز جایگزین قطعات و مخازن فرسوده می‌شوند.

این مقام مسئول از همکاری دستگاه‌هایی نظیر وزارت نفت، کشور، صنعت و سازمان استاندارد در این طرح خبر داد و گفت: QR کد تولید شده در این فرایند در اختیار سامانه‌های پلیس راهور و سیمفا (معاینه فنی) قرار می‌گیرد و در نهایت خودرو به عنوان خودروی مجاز و سالم از جهت سامانه سوخت شناسایی می‌شود.

قاسمی همچنین با اشاره به افزایش قیمت سوخت CNG به میزان 10 درصد از سال آینده ادامه داد: طبق مصوبه هیأت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.

وی با اشاره به مزایای CNG در مقایسه با انواع سوخت از جمله بنزین، افزود: اکنون 4.3 میلیون خودروی دوگانه‌سوز داریم و وزارت نفت با مشارکت بخش خصوصی تاکنون 2490 ایستگاه گازرسانی ایجاد کرده است و برنامه ایجاد 2600 ایستگاه CNG که تعهد وزارت نفت بوده تا پایان سال آینده به سرانجام می‌رسد.

بنابر این گزارش، هیأت وزیران در جلسه 12 اسفند 97 مصوب کرد به منظور تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی فشرده (CNG) و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با این سوخت، نرخ CNG از تاریخ اول خرداد 98 از 414 به 453.2 تومان در هر متر مکعب افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ