کد خبر: ۱۲۱۴۱۹
۱۶:۲ - ۱۳۹۸/۱/۱۸

آمریکا مسئول نتایج مخرب سیل‌های اخیر ایران است
سخنگوی وزارت خارجه:

آمریکا مسئول نتایج مخرب سیل‌های اخیر ایران است

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه دولت ترامپ اقداماتی در تضاد با معیارهای بین‌المللی اتخاذ و حساب‌های هلال احمر ایران را بست گفت: آمریکا مسئول نتایج مخرب سیل‌های اخیر است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهرام قاسمی به العهد لبنان گفت: دولت آمریکا مدعی است به دنبال خدمت به ملت ایران و تحقق وضعیت بهتر برای آن است اما حوادث اخیر نشان داد این گفته‌ها تنها ادعاهایی مضحک و تلخ است.

وی افزود: در سیل‌های اخیر که مناطق زیادی را در برگرفت و منجر به خرابی و جان باختن ۷۰ نفر شد، متأسفانه دولت آمریکا اقداماتی در تضاد با معیارهای بین المللی اتخاذ کرد و حساب‌های هلال احمر ایران را بست. بستن حساب‌های هلال احمر امکان پذیر نیست زیرا یک مؤسسه بشردوستانه است اما آمریکا از رسیدن کمک‌های خارجی به ایران چه از سوی هموطنان ایرانی خارج و چه از سوی دیگر ملت‌ها ممانعت کرد.

این مقام مسئول گفت: آمریکا مسئول نتایج مخرب سیل‌های اخیر ایران است. به تمام دنیا اعلام می‌کنیم در مسائل انسانی و بشردوستانه نباید چنین اقدامات آزمندانه ای را پذیرفت. حتی در جنگ‌های بزرگ. هیچ کس نمی‌تواند از فعالیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در جهان ممانعت کند.

قاسمی همچنین از کمک‌های بشردوستانه برخی کشورها به سیل زدگان ایران از جمله کویت تقدیر و تشکر کرد و توضیح داد: چنین اقداماتی نشان دهنده همبستگی اسلامی و انسانی است. برخی کشورهای اروپایی نیز اقدامات این چنینی اتخاذ کردند.

وی درپاسخ به این سوال که آیا ایران اقدام آمریکا را از طریق دادگاه‌های بین المللی پیگیری خواهد کرد گفت: این موضوع درحال بررسی است. آمریکایی که مدعی رهبری جهان است به معیارهای انسانی و حقوق بشر احترام نمی‌گذارد و جامعه بین المللی ، ملت‌ها و نخبگان جهان باید با این اقدامات غیرانسانی آمریکا مقابله کنند زیرا چنین اقداماتی منجر به هرج ومرج می‌شوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ