کد خبر: ۱۲۱۶۷۶
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱/۲۴

دلایل مخالفت نماینده مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی

دلایل مخالفت نماینده مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی

نماینده مجلس با اعلام دلایل با تشکیل وزارت بازرگانی گفت: امیدی به سامان بخشی مشکلات مطرح شده در بخش تولید، بازرگانی و تنظیم بازار با تشکیل این وزارت‌خانه وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، همایون یوسفی درباره طرح تفکیک وزارت صنعت و احیای وزارت بازرگانی به فارس گفت: بزرگ کردن دولت به صلاح نیست. به ویژه آنکه سیاست برنامه ششم توسعه، کوچک کردن دولت است. تفکیک وزارت صنعت برخلاف سیاست‌ها و اسناد بالادستی است.

وی افزود: تفکیک وزارت صنعت و به دنبال آن تشکیل وزارت بازرگانی با افزایش هزینه‌های دولت و اتلاف وقت همراه است. در شرایط حساس فعلی، طرح چنین مسائلی منجر به نابه‌سامانی‌های فراوان اقتصادی خواهد شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ساختار فعلی وزارت صنعت نیازمند اصلاح است، ادامه داد: با اصلاح ساختار وزارت صنعت، واگذاری اختیارات به بخش‌های غیردولتی، کاهش تصدی‌گری، تهیه و تدوین آئین‌نامه‌های ادغام به راحتی می‌توان بسیاری از مشکلات وزارت صنعت را حل کرد.

یوسفی گفت: دولت به‌جای تفکیک باید ماموریت‌های وزارت صنعت را اصلاح کند و ببیند این وزارت‌خانه چه اشکالاتی داشته است.

وی افزود: امیدی به سامان بخشی مشکلات مطرح شده در بخش تولید، بازرگانی و تنظیم بازار با تشکیل وزارت‌ بازرگانی وجود ندارد. امیدواریم نمایندگان مجلس تصمیمی درست در این خصوص بگیرند. در غیر این صورت با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ