کد خبر: ۱۲۱۶۹۱
۰:۰ - ۱۳۹۸/۱/۲۵

پاسخ معاون وزیر اقتصاد به منتقدان درباره فروش ارزان شرکت ها به نااهلان

پاسخ معاون وزیر اقتصاد به منتقدان درباره فروش ارزان شرکت ها به نااهلان

رئیس سازمان خصوصی سازی به منتقدان درباره فروش ارزان شرکت های مشمول واگذاری به نااهلان پاسخ داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی‌اشرف عبدالله‌پوری حسینی گفت: انتقادات سازنده در مورد روند اجرای خصوصی‌سازی به‌جا است اما گاهی به‌ جای انتقاد، تهمت و افترا می‌زنند. نظرات منتقدان بیشتر حول دو محور ارزان فروختید و دیگر اینکه به نااهل فروختید.

وی افزود:یکی دو مورد نیز نمایندگان مجلس اعلام کردند در واگذاری‌ها فساد اتفاق افتاده که شکایت کردیم اما بعد گفته شد منظور سازمان خصوصی‌سازی نبود.

این مقام مسئول ادامه داد: بیشتر منتقدان می‌گویند سازمان خصوصی‌سازی اموال را تاراج می‌کند و به ثمن بخس می‌فروشد که در پاسخ باید گفت تصویب قیمت پایه، شرایط واگذاری و اهلیت خریدار از اختیارات هیات واگذاری است و سازمان خصوصی‌سازی حق رای ندارد بلکه تنها گزارشی ارائه می‌دهد. ممکن است نظر سازمان خصوصی‌سازی اخذ شود که بیشتر جنبه دوستانه دارد.

پوری حسینی گفت: هیات واگذاری هشت عضو دارد که چهار عضو آن شامل وزرای اقتصاد، دادگستری و روسای اتاق تعاون و اتاق بازرگانی هستند که حق رای دارند و بقیه اعضا که شامل دو نماینده مجلس، وزیر ذی‌ربط و رئیس سازمان برنامه می‌شوند حق رای ندارند.

وی افزود: با توجه به اینکه سازمان خصوصی‌سازی تنها مجری واگذاری‌ها است و در جریان همه مراحل قرار دارد ، همیشه در دسترس و پاسخگو است بنابراین افکار عمومی فکر می‌کند این مسایل، تصمیم این سازمان است و به آن حمله می‌شود. گاهی هجمه‌هایی به سازمان خصوصی‌سازی می شود که در حدود اختیارات آن نیست.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ