کد خبر: ۱۲۲۷۷۶
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۱/۲۶

برآورد وزیر نفت از تبعات فشار بیشتر آمریکا بر آینده بازار / دو گزینه ترامپ

برآورد وزیر نفت از تبعات فشار بیشتر آمریکا بر آینده بازار / دو گزینه ترامپ

وزیر نفت درباره آینده بازارگفت: اگر آمریکا بخواهد فشار را بر ایران بیفزاید بازار جهانی به‌طور غیرقابل پیش‌بینی شکننده‌تر خواهد شد و ترامپ بایدبین دو گزینه دست به انتخاب بزند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیژن زنگنه درباره تهدید اخیر وزیر امور خارجه آمریکا برای افزایش فشارها به ایران در رادیو گفت: به کار ادامه می‌دهیم اما آنچه مهم است اینکه وضع بازار نفت شکننده است و اینگونه نیست که عرضه خیلی بیشتر از تقاضا باشد یا حتی ظرفیت‌های مازاد زیاد باشد.

وی افزود: این حرف‌ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا بازار را آرام کنند اما اینگونه نمی‌شود. نفت هر روز گران‌تر می‌شود که نشان‌دهنده نگرانی است.

زنگنه با بیان اینکه ترامپ باید انتخاب کند که می‌خواهد فشار بر ایران را افزایش دهد یا قیمت سوخت را در پمپ‌های بنزین‌ آمریکا پایین نگه دارد، ادامه  داد: ونزوئلا مشکل دارد، روسیه هم تحریم و لیبی ناآرام است و تولید بخشی از نفت آمریکا نیز از دست رفته است. این موارد نشان می‌دهد تولید و عرضه و تقاضا در شرایط شکننده بسر می برد. اگر بخواهند فشار را بر ایران بیفزایند این شکنندگی به طور غیرقابل پیش‌بینی شدت خواهد یافت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ