کد خبر: ۱۲۲۸۷۴
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱/۲۸

گزارش رورنامه اسرائیلی از هدف ترامپ به تروریستی خواندن سپاه

گزارش رورنامه اسرائیلی از هدف ترامپ به تروریستی خواندن سپاه

روزنامه اسرائیلی هدف ترامپ به تروریستی خواندن سپاه پاسداران را دشوار کردن رفع تحریم‌های ایران در دولت‌های بعدی آمریکا اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، منابع آگاه به روزنامه اسرائیلی جروزالم‌پست گفتند: هدف دولت آمریکا از قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی، دشوار کردن رفع تحریم‌ها علیه ایران توسط دولت‌های بعدی آمریکا است.  اگر دولتی در آمریکا قصد داشته باشد سپاه را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج کند با فرایند دشواری برای توجیه آن روبرو خواهد بود.

بر اساس این گزارش، در شرایطی که بیش از نیمی از نامزدهای حزب دموکرات وعده داده‌اند در صورت پیروزی در رقابت‌های انتخاباتی به برجام خواهند پیوست معرفی سپاه به عنوان سازمان تروریستی می‌تواند مانعی سخت‌تر در برابر رفع کامل تحریم‌ها ایجاد کند.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز ۱۹ فروردین ۹۸ علی‌رغم هشدارها، سپاه پاسداران  را به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی آمریکا اضافه کرد. این اولین بار است که کاخ سفید نیروهای مسلح رسمی یک کشور خارجی را به عنوان سازمان تروریستی معرفی می‌کند.

کارشناسان مسائل حقوقی می‌گویند: در صورتی که طرفین کنوانسیون‌های ژنو در بدعتی جدید نیروهای مسلح یکدیگر را سازمان تروریستی بنامند و این رویه رواج پیدا کند، اعضای نیروهای مسلح آمریکا نیز در صورت دستگیری در یک کشور ثالث ممکن است متقابلاً تروریست تلقی شده و محاکمه شوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ