کد خبر: ۱۲۲۹۰۴
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱/۲۹

نکاتی درباره تعرفه جدید آب و برق/ دریافت عمده مطالبات از عراق و کلیات قرارداد جدید
معاون توانیر اعلام کرد:

نکاتی درباره تعرفه جدید آب و برق/ دریافت عمده مطالبات از عراق و کلیات قرارداد جدید

معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به نکاتی درباره تعرفه جدید آب و برق از دریافت بخش عمده ای از مطالبات عراق خبر داد و کلیاتی از قرارداد جدید با این کشور را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمودرضا حقی‌فام درباره تعرفه جدید آب و برق که با افزایش ۷ درصدی آب و ۷ و ۲۳ درصدی برق مشترکان کم و پرمصرف و اجرا از اول اردیبهشت و خرداد اعلام شده به مهر گفت: اعمال تعرفه ۲۳ درصد پرمصرف‌ها از ابتدای خرداد انجام می‌شود و دریافت ۱۶ درصد تعرفه بیشتر پرمصرف‌ها به حساب جداگانه انتقال و صرف بهینه سازی بخش‌های مختلف صنعت برق و همچنین کاهش تلفات می‌شود.

وی میزان تلفات سال گذشته برق حدود ۱۰.۱۷ تا ۱۰.۲ درصد اعلام کرد و افزود: سال جاری ۹.۵ درصد برای تلفات برق هدف گذاری شده که به نظر می‌رسد با توجه به سیلاب‌ها، محقق نشود.

حقی فام درباره جزئیات قرارداد با صنعت برق عراق هم توضیح داد: به دلیل تحریم امکان انتشار جزئیات و محتویات این قرارداد نیست اما به طور کلی قرار است ایران علاوه بر صادرات برق ، اقدام به صادرات خدمات فنی – مهندسی و ساخت نیروگاه، بازسازی و نوسازی شبکه توزیع نیز بپردازد. در این میان بخش قابل توجهی از مطالبات سال‌های قبل اخذ شده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ