کد خبر: ۱۲۲۹۱۷
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۱/۳۰

سفیر سوئیس در تهران وعده گشایش مجدد کانال بانکی با ایران داد

سفیر سوئیس در تهران وعده گشایش مجدد کانال بانکی با ایران داد

سفیر سوئیس در تهران با اشاره به پیگیری‌های گشایش مجدد کانال بانکی با ایران ، وعده داد بزودی شاهد افزایش تبادلات بانکی میان دو کشور خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جولیو هاس در دیدار با عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی ضمن تاکید بر عزم سوئیس به تقویت روابط بانکی و مالی با ایران گفت: سوئیس همواره روابط بانکی و مالی مناسبی با ایران داشته و تحریم‌های آمریکا نباید موجب محدودیت روابط بانکی شود.

وی ادامه داد: دولت سوئیس پیگیری‌های لازم برای تقویت مناسبات تجاری و بانکی و گشایش مجدد کانال بانکی انجام داده و بزودی شاهد افزایش تبادلات بانکی با ایران خواهیم بود.

همتی نیز با تأکید بر توسعه روابط مالی و تجاری در راستای منافع طرفین، گفت: ایران از تلاش‌ها و پیگیری‌های دولت سوئیس استقبال و ارتقای تجارت را در راستای منافع دو کشور ارزیابی می‌کند. تسریع در گشایش کانال بانکی، می‌تواند نشانه مثبتی از حرکت به سمت هماهنگ‌سازی سیاست‌های تجاری و مالی بین‌المللی بر اساس منافع متقابل و نه بر اساس فشار‌های خارجی تلقی شود و این روند باید مورد حمایت و تقویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: ایران بدون توجه به فشار‌های آمریکا و بر اساس منافع ملی، توسعه روابط تجاری و بانکی با سایر کشور‌ها را دنبال می‌کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ