کد خبر: ۱۲۳۱۵۰
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۲/۵

سالی پربار برای عرضه اولیه با آمادگی فعلی ۵ شرکت و پیش بینی روند بورس
مدیر پذیرش بورس تهران خبر داد:

سالی پربار برای عرضه اولیه با آمادگی فعلی ۵ شرکت و پیش بینی روند بورس

مدیر پذیرش شرکت بورس تهران با بیان اینکه سال ۹۸ سالی پربار برای عرضه اولیه است از آمادگی فعلی ۵ شرکت برای واگذاری خبر داد و روند بورس را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،اسماعیل درگاهی درحاشیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با اشاره به برگزاری چنین نمایشگاه هایی گفت: در همه نقاط دنیا برگزاری نمایشگاه چه در حوزه اقتصاد چه در بخش نظام مالی اهمیت بسزایی دارد به طور مثال در بخش فروش محصولات، صنایع نیازمند یک فضایی شبیه به نمایشگاه هستند تا بتوانند آن را به عرصه نمایش بگذارند، اقتصاد مالی نیز از این موضوع مستثنی نیست.

وی افزود: فاینکس نیز محلی برای سیگنال دهی به بازارها و جذب مخاطبان بیشتر است به گونه ای که اگر سرمایه گذاران بالقوه را به سرمایه گذاران بالفعل تبدیل کند یعنی دستاوردی مفید برای شرکت ها داشته اما بخش عمده اثر بخش بودن نمایشگاه ها به برنامه ریزی و شیوه های برگزاری آن بر می گردد که تا چه میزان از شیوه های سنتی، بین المللی یا مطابق با سلیقه جامعه استفاده می شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه فاینکس فضای بسته اظهارنظرات را توسعه می دهد، گفت: این نمایشگاه در بر گیرنده 3 رکن مهم اقتصادی است که اظهار نظران صاحبان این بخش ها بسیار کم اتفاق می افتد اما این نمایشگاه موجب شده تا مدیران این سه بخش یکجا و بی واسطه با مردم و دیگر مدیران به مذاکره و مشورت بپردازند.

درگاهی درباره پیش بینی روند بورس در سال جاری گفت:‌ اعمال دوباره تحریم ها اتفاق جدیدی نیست که نتوان از پس آن برآمد، کانال هایی به منظور  برقزاری تعادل در شرایط تحریم داریم که اثر خود را بر بازار مالی گذاشته اما نمی توان فعلا گفت نگرانی ها دوباره بازگشته است.شاید سال جاری بورس واکنش تعدیلی در برابر نرخ تورم داشته باشد اما همانطور که روزهای ابتدایی سال واکنش خوب بود به نظر می رسد سال خوبی برای بازار سرمایه باشد.

وی درخصوص پذیرش شرکت های جدید در بورس نیز گفت: فروردین برای بورس تهران حکم تکمیل کردن پرونده ها را دارد، اما 5 شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، پتروشیمی نوری، پلی پروپیلن جم، سیمرغ و غلتک سازان آماده برای عرضه هستند.

درگاهی افزود: در ماه های ابتدایی سال بیشترین تمرکز بر عرضه در بازار است به طوری که مراسم معارفه شرکت صدر تامین انجام شده و طی روزهای آینده شاهد عرضه اولیه آن خواهیم بود، همزمان به درخواست های جدید و پرونده هایی که از سال گذشته باز مانده رسیدگی می کنیم اما سال 98 سال پرباری برای عرضه است، اگر چه هدف بر 10 عرضه اولیه بصورت منظم است اما به نظر می رسد بیش از این تعداد عرضه اولیه انجام شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ