کد خبر: ۱۲۳۱۵۶
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۲/۶

رئیس قوه قضائیه دستور  بررسی خصوصی‌سازی‌ها را داد/ سهم 70 درصدی دولت

رئیس قوه قضائیه دستور بررسی خصوصی‌سازی‌ها را داد/ سهم 70 درصدی دولت

رییس قوه‌قضاییه از دادستان‌ها و سازمان بازرسی خواست خصوصی‌سازی‌ها را قبل از اینکه به بحران اجتماعی و کارگری تبدیل شوند در دست بررسی قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، ابراهیم رئیسی گفت: کارخانه‌ای را با مبالغی که محل تامین آن جای بحث دارد می‌فروشند زیرا اکثر مبالغ خرید این کارخانه‌ها تسهیلات بانکی است و در اصل خریدار آورده‌ای ندارد و منابع را با ارتباطات و روابط استفاده کرده و بعد از مدتی کارخانه تعطیل و زمین‌های آن تبدیل به مجتمع‌های مسکونی و تجاری می‌شود.

وی افزود: نباید نگاه فقط به دولت باشد و اینگونه خصوصی‌سازی‌ها قبل از اینکه به بحران اجتماعی و کارگری تبدیل شود باید در دست بررسی سازمان بازرسی و دادستان‌ها قرار گیرد.

این مقام مسئول خطاب به سازمان بازرسی و دادستان‌ها گفت: نگذارید این موارد اتفاق بیفتد و اجازه سوداگری به سوداگران ندهید.

وی ادامه داد: سهم خصوصی‌سازی یک مسئله درست و به‌جا است و قانون‌های برنامه نیز از ادوار گذشته تاکنون به آن تاکید کرده است. 70 درصد اقتصاد دولتی است و نباید اینگونه باشد و همه به این موضوع رسیده‌اند ولی خصوصی‌سازی باید به درستی انجام شود و روشی که امروز در برخی موارد مطرح است حتما قابل تداوم و استمرار نیست و باید با یک نگاه پیشگیرانه، همکاران در دستگاه قضایی موضوع را دنبال کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ