کد خبر: ۱۲۳۱۷۶
۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۲/۷

برنامه سخت گیرانه برای تولید 1.1 میلیون دستگاه در ایران خودرو و سایپا
معاون وزیر صنعت مطرح کرد:

برنامه سخت گیرانه برای تولید 1.1 میلیون دستگاه در ایران خودرو و سایپا

معاون وزیر صنعت با اعلام وعده تحویل خودروهای پیش فروش شده تا مهرماه از در نظر گرفتن برنامه سخت گیرانه برای تولید 550 هزار دستگاه توسط ایران خودرو و سایپا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرشاد مقیمی با تاکید بر ضرورت انجام به موقع تعهدات از سوی دو خودروساز در حوزه پیش فروش‌های خودرو مربوط به سال 97 به مهر گفت: بر اساس دستوری که به دو خودروساز بزرگ داده شده باید نسبت به ایفای به موقع تعهدات اقدام شود. برنامه وزارت صنعت این است که کل تعهدات خودروسازان در سال 97 حداکثر تا مهرماه سال جاری ایفا شود.

وی افزود: این برنامه به طور قطع در سال 98 اجرایی خواهد شد و جای نگرانی از بابت ایفای تعهدات خودروسازان وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: تعهدات جدید خودروسازان مبنی بر پیش فروش‌های صورت گرفته در سال 98 نیز به طور قطع به موقع انجام می‌شود که بر این اساس هر یک از خودروسازان مکلف هستند حداقل 550 هزار دستگاه خودرو را در سال جاری تولید کنند که در مجموع 1.1 میلیون دستگاه خودرو در سال جاری تولید و روانه بازار خواهد شد.

به گفته مقیمی، وزارت صنعت برنامه سخت‌گیرانه‌ای نیز برای خودروسازان در نظر گرفته که بر مبنای آن یکی از تکالیف تعیین شده برای خودروسازان این است که تولید را از سطح 1.1 میلیون دستگاه فراتر ببرند که جزئیات آن پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر برنامه سخت‌گیرانه تولید از سوی خودروسازان پیاده سازی نشود چه برنامه تنبیهی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد، افزود: چنانچه خودروسازان به این برنامه تولید پایبند نباشند دیگر اجازه پیش فروش خودرو نخواهند داشت و به تناسبی که افزایش تولید داشته باشند، می‌توانند خودرو در بازار پیش فروش کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ