کد خبر: ۱۲۳۲۲۱
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۲/۷

رویکرد جدید در تعاملات بانکی ایران و چین از طریق ارزهای دیجیتال
پورابراهیمی خبر داد:

رویکرد جدید در تعاملات بانکی ایران و چین از طریق ارزهای دیجیتال

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از مذاکره با چین درباره نحوه فاینانس، اجرای پروژه های اقتصادی و ایجاد رویکرد جدید در تعاملات بانکی از طریق ارزهای دیجیتال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به سفر چین هیاتی از مجمع تشخیص و مجلس به خانه ملت گفت: در ماه های اخیر نشست های مشترکی میان ایران و چین برای افزایش و ارتقا روابط تجاری و اقتصادی انجام شده است که این سفر نیز در راستای مباحث فوق الذکر و موضوعات مربوط به ارتقا سطح همکاری های اقتصادی با مسئولین ارشد چین صورت گرفت.

وی با بیان اینکه مجموع مذاکرات و دیدارهای صورت گرفته در این سفر به افزایش سطح همکاری ها در حوزه نظام بانکی و مباحث مربوط به تامین مالی کمک می کند، افزود: ایران به دلیل نقش تاریخی‌ای که در راه ابریشم ایفا کرده است جایگاه ویژه ای در راه ابریشم نوین چین دارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: مهمترین موضوعی که در دستور کار نشست سال جاری قرار داشت، بحث تامین مالی و فاینانس پروژه های اقتصادی مرتبط با چین بود که طبیعتا ایران به دلیل موقعیت سوق الجیشی مانند دسترسی به آسیای میانه، آب های آزاد و اروپا، موقعیت ممتازی دارد و این فرصت ها، شرایط را برای توسعه همکاری های اقتصادی با چین فراهم کرده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه در اجلاس"یک کمربند - یک جاده" نحوه اجرای پروژه‌های اقتصادی مرتبط مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در این سفر مذاکراتی پیرامون نحوه فاینانس و اجرای پروژه های اقتصادی، همکاری بانکی، ایجاد رویکرد جدید در تعاملات بانکی از طریق ارزهای دیجیتال و ایجاد پیمان های پولی دو یا چند جانبه و موضوعات مربوط به مراودات تجاری اعم از صادرات و واردات با چین انجام شد.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ