کد خبر: ۱۲۳۴۴۰
۱۷:۵ - ۱۳۹۸/۲/۱۲

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: افتتاح ۳ میلیارد دلار پروژه

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: افتتاح ۳ میلیارد دلار پروژه

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به شناسایی ذخایر معدنی و افزایش میزان برنامه های اکتشافی اعلام کرد: طی سال ۹۸، ۳ میلیارد دلار پروژه با اشتغالزایی ۵ هزار نفر افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از شاتا، خداداد غریب‌پور گفت: اکتشاف در شمار برنامه‌های توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی قرار دارد و با توجه به هدف‌گذاری سالانه افزایش عملیات های اکتشافی، استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی بیش از پیش شده است.

وی با اشاره به صادرات مواد معدنی در سال 97، افزود: در سال گذشته 9 میلیارد دلار صادرات مواد معدنی داشتیم و 22 درصد از ارزش کل صادرات را در اختیار داشتیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در سال جاری 3 میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی با اشتغال‌زایی بیش از 5 هزار نفر هدف‌گذاری شده است.

غریب پور گفت: تعیین پاداش برای شرکت‌هایی که نیاز ارزی را کاهش می‌دهند، می‌تواند عاملی برای تسریع در رشد تولید باشد. در نظر گرفتن معافیت مالیاتی و پاداش‌های صادراتی برای این نوع شرکت ها نیز می‌تواند از جمله راهکارهای حمایتی باشد.

وی افزود: معدن و صنایع معدنی کم ترین آسیب در زمان تحریم را خواهد داشت و در این برهه خوداتکایی و بهرمندی از ظرفیت‌های داخلی می‌تواند در رفع موانع اثرگذار باشد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ