کد خبر: ۱۲۵۶۹۸
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۲/۱۸

مدیرعامل مطرح کرد:

اثر تحریم ها بر ایمیدرو و لزوم محرمانه بودن مذاکرات با اروپایی ها

مدیرعامل ایمیدرو ضمن اشاره به اثر تحریم ها بر هدف‌گذاری‌های این سازمان گفت: شرکت‌های آسیایی و اروپایی برای ادامه فعالیت با ایران بر محرمانه بودن تمامی مذاکرات تاکید دارند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،خداداد قریب‌پور درخصوص تاثیرگذاری تحریم‌ها بر هدف‌گذاری‌های این سازمان توسعه‌ای به ایلنا گفت: هدف گذاری در سال جدید افتتاح طرح‌هایی به ارزش 3.5 میلیارد دلار است. نکته حائز اهمیت این است که اکثر این طرح‌ها پیشرفت فیزیکی زیادی داشتند و تجهیزات و خطوط تولید آنها تهیه شده و هیچ مشکلی برای تامین ماشین‌آلات وجود ندارد.

وی ادامه داد: در بخش صادرات نیز شرایط سختی را پشت سر گذاشته‌ایم در واقع اصلی‌ترین مشکلات در سال گذشته بود و اکنون از آن دوران گذر کردیم و توانستیم با روش‌های مختلفی همچون تهاتر و انتخاب شرکت‌های واسطه‌ای، مشکلات را پشت سر بگذاریم.

این مقام مسئول گفت: شرکت‌های آسیایی و اروپایی برای ادامه فعالیت بر محرمانه بودن تمامی مذاکرات و نحوه اجرای کار تاکید دارند بر همین اساس نمی‌توانیم بسیاری از فعالیت‌ها چه در بخش تولید و چه در بخش صادرات صورت می‌گیرد را رسانه‌ای کنیم اما همانطور که از شرایط پیدا است در دور زدن تحریم‌ها موفق بودیم و همین مسیر را ادامه خواهیم داد.

قریب‌پور افزود: صنایع معدنی نسبت به پیش از تحریم‌ها کمترین تاثیرپذیری را داشته‌اند. خوراک این صنعت داخلی است و به میزان کمی به مواد اولیه خارجی وابستگی دارد. بر همین اساس در بخش تولید فقط نیازمند فناوری هستیم و راه‌های مختلفی برای صادرات داریم.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ