کد خبر: ۱۲۵۹۰۷
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۲/۲۳

مزایای قراردادهای کشف پریمیوم بورس کالا برای تولیدکنندگان
مدیرعامل پالایشگاه جی مطرح کرد:

مزایای قراردادهای کشف پریمیوم بورس کالا برای تولیدکنندگان

مدیرعامل پالایشگاه جی ضمن اشاره به هدف بکارگیری قراردادهای کشف پریمیوم در بورس کالا گفت: استفاده از این ابزار معاملاتی یک امتیاز برای تولیدکنندگان به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،مجید اعظمی در خصوص عرضه قیر صادراتی تولید شده پالایشگاه جی در قالب قراردادهای کشف پریمیوم در بورس کالا به تسنیم گفت: هدف از عرضه محصول تولیدی برای تحویل در ماه های آینده به کمک ابزار کشف پریمیوم در بورس کالا، فروش تناژی محصول بوده و این پالایشگاه پیش از این نیز از این قرارداد استفاده کرده و در قالب مصرف کننده و خریدار این قراردادها، وکیوم باتوم مورد نیاز را از بستر بورس کالا تامین کرده است.

وی افزود: اما در عرضه هفته آینده، قرار است برای فروش محصول تولیدی از قرارداد کشف پریمیوم در بورس کالا استفاده کنیم تا به شیوه ای مناسب برنامه فروش شرکت در ماه های آتی را محقق سازیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه قرارداد کشف پریمیوم ابزاری شناخته شده و کاربردی در بورس های دنیا محسوب می شود، گفت: می توان از این قرارداد برای فروش محصول تولیدی در ماه های آتی استفاده کرد ضمن اینکه از این طریق کمک حائز اهمیتی به تولیدکننده برای اطمینان از میزان فروش آینده و همچنین مصرف کننده در راستای اطمینان از تامین نیاز محصول مورد نیاز در ماه های آتی و همچنین پوشش ریسک های احتمالی می شود.

اعظمی تاکید کرد: استفاده از ابزارهای مالی تضمین شده و قابل اعتماد بورس کالا یک امتیاز برای تولیدکنندگان به شمار می رود به طوری که نفت جی با بهره گیری از قرارداد کشف پریمیوم هم به عنوان خریدار وکیوم باتوم و هم به عنوان فروشنده قیر، دیگر نگران تولید و فروش محصول تولیدی در ماه های آینده نخواهد بود و به این ترتیب امکان برنامه ریزی مناسب فراهم شده است.

بنابراین گزارش،۱۲ قرارداد کشف پریمیوم قیر ۶۰۷۰ صادراتی پالایشگاه جی یکشنبه هفته آینده در بورس کالا عرضه می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ