کد خبر: ۱۲۵۹۵۱
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۲/۲۴

گزارش سازمان امور مالیاتی از وصول ۱۰۹ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷

گزارش سازمان امور مالیاتی از وصول ۱۰۹ هزار میلیارد تومان در سال ۹۷

سرپرست سازمان مالیاتی با اعلام تحقق ۹۷ درصدی درآمد سال گذشته گفت: در بخش مالیات های مستقیم و مالیات بر کالا و خدمات حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان وصول شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، محمد قاسم پناهی مهمترین رویکردهای نظام مالیاتی را اعتمادآفرینی در جامعه و مودی‎مداری، حمایت از تولید و اشتغال، برقراری عدالت مالیاتی و رفع تبعیض های مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید، ارتقای سلامت نظام اداری و افزایش تعامل و تسهیل خدمت رسانی به مودیان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده سال ۹۷ رقمی معادل ۱۱۳ هزار میلیارد تومان بود، افزود: از این رقم، حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان مالیات به حیطه وصول درآمد که ۹۷ درصد تحقق را نشان می‎دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: وصولی بخش مالیات های مستقیم در سال ۹۷ رقمی معادل ۶۴ هزار میلیارد تومان بود که ۱۰۱ درصد تحقق و ۱۵ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ را نشان می دهد. سال گذشته، حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان مالیات بر کالا و خدمات وصول شد که تحقق ۹۱ درصدی و رشد ۱۱ درصدی نسبت به سال ۹۶ را نشان می دهد.

پناهی افزود: مهمترین سیاست سازمان مالیاتی، تحقق درآمدهای مالیاتی از طریق شناسایی مودیان جدید و مبارزه با فرار مالیاتی، وصول حداکثری معوقات مالیاتی و مالیات ستانی بدون تحمیل بار مالیاتی بر دوش مودیان دارای پرونده می باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ