کد خبر: ۱۲۵۹۵۹
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۲/۲۴

راه‌اندازی بورس جدید آمریکا با افق سرمایه‌گذاری بلندمدت
با تایید کمیسیون بورس آمریکا صورت می گیرد:

راه‌اندازی بورس جدید آمریکا با افق سرمایه‌گذاری بلندمدت

در پی انتقاد به قوانین و مقررات بازار سرمایه آمریکا و در پاسخ به نگرانی‌ها برای تمرکز بیش از حد بازار سهام این کشور بر سود‌های کوتاه‌مدت، تشکیل بورسی جدید برای سیلیکون‌ولی تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سی‌ ان‌ بی‌ سی، در پی انتقادات به قوانین و مقررات بازار سرمایه آمریکا طی سال گذشته و در پاسخ به نگرانی‌ها برای تمرکز بیش از حد بازار سهام این کشور بر سود‌های کوتاه‌مدت، تشکیل بورسی جدید برای سیلیکون‌ولی تصویب شد.

با حمایت مارک اندرسون یکی از چهره‌های شاخص سیلیکون‌ ولی که در زمینه سرمایه‌ گذاری جسورانه (VC) فعال است، بورس بلند‌مدت راه‌اندازی شد. ماموریت این بورس ایجاد بازاری است که به چرخه نوآوری کمک و سرمایه‌گذاری در خلق ارزش بلندمدت را که برای شرکت‌ها و نیز سرمایه‌گذاران سودمند خواهد بود، تشویق کند و همچنین از انواع مختلف فشار‌های کوتاه‌مدت (ارائه گزارش عملکرد‌، شناسایی سود و.. در کوتاه‌مدت) بکاهد.

از جمله ویژگی‌ها و تفاوت‌های این بورس جدید که گفته می‌شود سال جاری برای پذیرش و آغاز معاملات آماده خواهد شد، می‌توان به تاثیر مدت نگهداری سهام بر قدرت حق رای، پاداش مدیرعامل بر اساس عملکرد مالی بلندمدت شرکت (احتمالا یک دهه) و افشای اطلاعات بر اساس عملکرد مالی بیشتر از یک سال اشاره کرد که همه این موارد منجر به جذب سرمایه‌گذارانی با افق سرمایه‌گذاری بلندمدت به این بورس خواهد شد و این شرایط به خصوص برای استارت‌آپ‌ها مطلوب خواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ