کد خبر: ۱۲۵۹۷۱
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۲/۲۴

لزوم تمرکز دو وزارتخانه بر عرضه محصولات در بورس کالا و حذف رانت
نایب رییس اتاق اصناف تهران مطرح کرد:

لزوم تمرکز دو وزارتخانه بر عرضه محصولات در بورس کالا و حذف رانت

نایب رییس اتاق اصناف تهران گفت: با توجه به شفافیت معاملات بورس کالا و قابل رصد بودن داد و ستدها، دو وزارتخانه اقتصاد و صنعت می توانند نسبت به حذف زمینه های رانت و فساد در اقتصاد اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،خسرو ابراهیمی نیا با بیان اینکه تلاش برای رونق تولید بهترین اقدامی است که می تواند در موقعیت کنونی به اقتصاد  کمک کند به ایرنا گفت: برای تحقق شعار رونق تولید از نظام بانکی انتظار می رود تسهیلات با بهره کم و نه ۲۸ درصد در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند تا شاهد بهبود جریان تامین مالی و وضعیت تولید باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان باید اراده ای قوی و عملیاتی برای استفاده از ظرفیت های موجود داشته باشند،افزود: در این زمینه باید تشریفات اداری حذف و زیرساخت های لازم برای حمایت از دولت و صنایع کوچک بیش از گذشته فراهم شود.

این فعال اتاق اصناف با بیان اینکه تمرکز معاملات کالاها در بورس که دارای شفافیت است می تواند راهگشای مقابله با رانت و فساد باشد،گفت: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری، سران قوا نیز به دنبال ایجاد شفافیت در اقتصاد هستند لذا بهتر است با تمرکز بر عرضه مواد اولیه و محصولات مهم در بورس کالا، دست واسطه ها و دلالانی که به دنبال سودهای بادآورده در شرایط حساس اقتصادی هستند را کوتاه کنیم.

ابراهیمی نیا گفت: قوه قضاییه و مراجع دیگر ذی صلاح نقش بسزایی را می توانند در ایجاد شفافیت و حذف رانت و فسار از بازار ایفا کنند تا افرادی که با ترفندهای مختلف به دنبال اختلال در نظم اقتصادی هستند شناسایی و مهار شوند.در صورتی که تولیدکنندگان به دنبال فعالیت سالم اقتصادی و اطمینان ساز به منظور رسیدن کالاها به دست مصرف کننده واقعی هستند باید اقدام به عرضه محصولات در بورس کالا کنند.

وی با بیان اینکه بورس بازاری مبتنی بر عرضه و تقاضا است،افزود: با توجه به شفافیت معاملات بورس کالا و قابل رصد بودن داد و ستدها، وزارتخانه های اقتصاد و صنعت می توانند با فراهم کردن تمرکز بیشتر معاملات کالاهای اساسی و مواد اولیه در این بورس، بر بازار نظارت و نسبت به حذف زمینه های رانت و فساد در اقتصاد اقدام کنند.به نظر می رسد با افزایش ارتباط میان بورس کالا و اتاق اصناف بتوان به شیوه مطلوب تری مشکلات بازار را بررسی و برای رفع معضلات تولیدکنندگان عمل کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ