کد خبر: ۱۲۵۹۷۳
۱۵:۲ - ۱۳۹۸/۲/۲۴

اولین جلسه محاکمه ۳۱ متهم بانک سرمایه / درخواست داماد آقای وزیر

اولین جلسه محاکمه ۳۱ متهم بانک سرمایه / درخواست داماد آقای وزیر

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی اعلام کرد کیفر خواست داماد آقای وزیر کار و رأی حسین هدایتی در ارتباط با بانک سرمایه صادر شده و جزئیات آن بزودی اعلام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، اولین جلسه محاکمه ۳۱ متهم بانک سرمایه آغاز شد که پس از اعلام کیفرخواست متهم مهدی هادی رضوی و حسین هدایتی، قاضی مسعودی مقام اعلام کرد:  وی به مشارکت در اخلال در نظام بانکی از طریق کسب تسهیلات مال نامشروع در قالب ۵ فقره چک به مبلغ ۵ .۱۰۷میلیارد تومان متهم است.

رئیس دادگاه، هادی رضوی را به جایگاه فراخواند و تفهیم اتهام کرد و گفت: آیا اتهام وارده را قبول دارید؟ وی پاسخ داد: خیر قبول ندارم. خیلی خوشحالم این دادگاه به صورت علنی برگزار شد تا بسیاری از حقایق بدون ترس و لرز گفته شود. آیا اجازه بازگویی این حقایق را به من می‌دهید؟ رئیس دادگاه پاسخ داد: بله.

وی افزود: نامه‌ای به معاونت نظام بانک مرکزی فرستاده و جوابیه آن که مشمولان تصمیم‌گیرنده را در آن نشان می‌دهد(بند هـ) دریافت کردم که در آن تاکید شده وجوه کلان صرفا به اشخاص داده می‌شود. از آنها خواستم واژه صرفا را تعریف کنند و بانک مرکزی صراحتا اعلام می‌کند بند هـ مشمول تسهیل‌ گیرندگان نمی‌شود اما سوال اینجاست چرا این نامه به دادگاه فرستاده نمی‌شود. خواستم بفرستند و در کیفرخواست بیاید اما نیامده اگر نماینده دادستان نمی‌خواهد هادی رضوی را اذیت کند پاسخ دهد چرا این نامه را به دادگاه نفرستاده‌اید؟

این متهم نامه‌ای قرائت کرد و گفت:درکیفرخواست آمده جهت مخفی‌کاری از امور شرکت‌ها تسهیلات گرفته‌ام. به صراحت می‌گویم در سه شرکت آینده‌سازان فاطمی نوین مدیرعامل بوده‌ام و ۶۰ میلیون تسهیلات گرفته شده چه‌طور می‌توانم آن را پنهان کنم. در شرکت ره‌جویان کوثر ضامن بوده‌ام و در شرکت شایگان تجارت آتیه مدیرعامل بوده‌ام و پنهان‌کاری رخ نداده و صراحتا بارها گفته‌ام ذی‌نفع واحدم.

رضوی ادامه داد:‌ حتی طی نامه‌ای به بانک سرمایه گفته‌ام اعضای هیأت مدیره را تعیین کرده و گذاشته‌ام و هر جرمی اتفاق بیفتد متوجه بنده است. بعضی‌ها می‌گویند داماد شریعتمداری هستم و فضای رسانه‌ای ایجاد می‌کنند که این ظلم است. داماد نتانیاهو که نیستم. از دادگاه می‌خواهم مرا خارج از منصب دامادی محاکمه کنند و با زبان روزه می‌خواهم حرف بزنم.

این متهم افزود: ۸۰ میلیارد تومان سقف اعتباری بوده که در کیفرخواست بنده آمده پرداخت نشده است. این درحالی است که ۱۰ درصد سپرده‌ مرا بانک سرمایه نگه داشته که خلاف قانون بوده و شاید محاکمه این دادگاه راهی برای مبارزه با نزول‌خواری باشد. بنابراین ۱۰ درصد از مال و اعتبارات دست بانک ماند که به صورت خرد خرد و کارت به کارت به اینجانب برگردانده شد.

رضوی توضیح داد: ۲۲ میلیارد تومان نقدی پول پرداختم یعنی ۸۰ میلیارد تومان با سود آن. چرا کذب بگویم؟ گفته شده صرفا با چک و سفته تسهیلات گرفته‌ام. چه‌طور ممکن است ۴۰ درصد وثیقه نقدی داده، ۲۲ میلیارد تومان از بنده گرفته شده و حدود ۵۰ میلیارد تومان ملک داشته‌ باشم.

وی افزود: گفتید رضوی بدون رعایت اصول تسهیلات گرفته و این تسهیلات صورت‌های مالی ندارد. درحالی‌که بانک به سازمان دارایی نامه می‌زند و جواب آن را می‌گیرد. این نامه نیز موجود است. اما جالب است که این نامه در پرونده نیست. وقتی جویای آن می‌شوم هم جوابی نمی‌دهند و این عجیب است که چرا برخی نامه‌ها نیست و به این متهم می‌شوم که صورت‌های مالی اشتباه داده‌ام.

همچنین قاضی مسعودی مقام در مورد رأی پرونده حسین هدایتی در ارتباط با بانک سرمایه گفت: رأی دادگاه حسین هدایتی صادر شده است و چند روز دیگر جزئیات آن اعلام می‌شود.

هدایتی همچنین دارای پرونده پولشویی نیز هست که هنوز رسیدگی به آن آغاز نشده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ