کد خبر: ۱۲۶۰۰۱
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۲/۲۵

دو تعهد دیگر را نیز بعداز ۶۰ روز کنار می گذاریم/ کنایه به شماره تماس ترامپ
روحانی:

دو تعهد دیگر را نیز بعداز ۶۰ روز کنار می گذاریم/ کنایه به شماره تماس ترامپ

رئیس جمهور با اعلام کنایه در مورد شماره تماس ترامپ گفت: از ۱۸ اردیبهشت دو تعهد را کنار گذاشتیم و دو تعهد دیگر را نیز بعد از ۶۰ روز کنار خواهیم گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن روحانی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سال ۹۷ سال سختی برای مردم کشور بویژه از لحاظ فشار بر معیشت و زندگی مردم و کاهش درآمدهای دولت بود. با ایثار و وحدت مردم و با سازماندهی، برنامه ریزی، مدیریت بهتر ، هماهنگی بیشتر، تمرکز در اداره کشور و پایندی به قانون اساسی می توانیم از این معضلات عبور کنیم. اگر بتوانیم در کالاهای وارداتی نظارت بیشتری کنیم می توانیم مشکلات مردم را در زمینه معیشت کمتر و بر تحریم غلبه کنیم.

وی با اشاره به اینکه می توانیم به جای درآمد نفتی درآمد غیرنفتی را جایگزین کنیم افزود: آمریکایی هابا متوقف کردن صادرات نفت ایران و اخلال در صادرات غیرنفتی و فشار روانی و تبلیغی فکر می کردند ظرف چند ماه می توانند ملت بزرگ ایران را به زانو در آورند و تاریخ هایی را برای این موضوع تعیین کردند اما ملت ایران با استقامت، ایستادگی و مقاومت روزها و ساعات زرینی را در تاریخ ایران خلق کرد.

رئیس جمهور به افتتاح طرح های بزرگ در سال های گذشته از جمله افتتاح ۱۵ فاز پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: در این مدت بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی که در خاورمیانه بی‌نظیر است، افتتاح شد که موجب تولید دو برابری و خودکفایی در تولید بنزین شد.

وی با بیان اینکه اداره کشور بدون تغییر در ساختار بودجه و اقتصاد امکانپذیر نیست افزود: این کار تنها در اختیار دولت نیست، باید اختیارات متمرکز و درک مجلس و دولت از شرایط کشور و منطقه و جهان یکسان شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت، رهبری، دولت و مجلس موجب ناکامی دشمن شدند ادامه داد: امروز هم دشمن در پی زور و تزویر است، صبح ناوگان خود را می فرستد و شب شماره تلفن می دهد. البته شماره تلفن های زیادی از آنها داریم و هر تاریخی که آنها در آن روز جنایتی علیه ملت ایران انجام داده اند شماره تلفن واقعی آنهاست. 

روحانی با اشاره به اینکه دنیا به بردباری ملت ایران پی برده ، افزود: بعد از تخلف امریکا از توافق هسته ای به دوستان و اتحادیه اروپا که هر دو از ما مهلت خواسته بودند تا به وظایف خود عمل کنند به اندازه کافی فرصت دادیم. برخی به اشتباه می گویند که ۶۰ روز مهلت دادیم تا ۶۰ روز دیگر عمل کنند در حالی که از روز ۱۸ اردیبهشت عمل کردیم و ۲ تعهد را کنار گذاشتیم و ۲ تعهد دیگر را نیز بعد از ۶۰ روز کنار خواهیم گذاشت.

انتهای پیام

 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ