کد خبر: ۱۲۶۰۱۷
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۲/۲۵

افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا موجب کاهش قیمت نفت شد

افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا موجب کاهش قیمت نفت شد

قیمت نفت پس از آماری که رشد غیرمنتظره ذخائر نفت آمریکا و رشد کمتر از حد انتظار تولید چین را نشان داد در معاملات روز چهارشنبه کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرسبه نقل از رویترز، قیمت نفت پس از آماری که رشد غیرمنتظره ذخائر نفت آمریکا و رشد کمتر از حد انتظار تولید صنعتی چین را نشان داد در معاملات روز چهارشنبه کاهش پیدا کرد، اما قیمت‌ها از تحولات اخیر خاورمیانه پشتیبانی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۰ سنت یا ۰.۳ درصد نسبت به روز سه‌شنبه کاهش یافت و به ۷۱.۰۴ دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت روز گذشته با ۱.۴ درصد افزایش قیمت بسته شده بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۰ سنت یا ۰.۷ درصد کاهش به ۶۱.۳۸ دلار در هر بشکه رسید. در حالی که روز گذشته ۱.۲ افزایش را به ثبت رسانده بود.

همچنین بنا به گزارش مؤسسه امریکن پترولیوم ، ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته به طور غیرمنتظره‌ای افزایش یافت و ۸.۶ میلیون بشکه رشد کرد و به ۴۷۷.۸ میلیون بشکه رسید. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاماها که قطب تحویل معاملات است ۲.۱ میلیون افزایش داشت. در حالی که تحلیلگران کاهش این ذخایر به میزان ۸۰۰ هزار بشکه را پیش‌بینی کرده بودند.

ادوار مویا تحلیلگر بازار گفت: اگر گزارش این آژانس رشد ذخایر نفت آمریکا را تأیید کند، ممکن است شاهد کاهش قیمت‌ها باشیم اما بسیاری از ریسک‌های ژئوپلیتیکی که به قوت خود باقی مانده‌اند همچنان از بالا ماندن قیمت‌ها پشتیبانی خواهند کرد.

براین اساس اوپک اعلام کرد تقاضای جهان برای نفت این گروه در سال جاری بالاتر از حد انتظار خواهد بود زیرا رشد عرضه از سوی رقیبان شامل تولید کنندگان شیل آمریکا آهسته شده است. این امر به محدود شدن عرضه در بازار در صورت خودداری این گروه از بالا بردن سطح تولید خود اشاره دارد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ