کد خبر: ۱۲۶۰۲۲
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۲/۲۵

آمار معاون وزیر صنعت از جهش ناگهانی و ۱۰۰ درصدی تقاضای محصولات پتروشیمی

آمار معاون وزیر صنعت از جهش ناگهانی و ۱۰۰ درصدی تقاضای محصولات پتروشیمی

معاون وزیر صنعت گفت: میزان تقاضای برخی محصولات پتروشیمی طی سال گذشته به یکباره شاهد رشد دو برابری بود تا جایی که این میزان تقاضا به ده میلیون تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از مهر، فرشاد مقیمی در حاشیه نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با بیان اینکه در سال ۹۷ به یکباره تقاضا برای برخی مواد پتروشیمی دو برابر شد،گفت: در این بازه زمانی تقاضا برای برخی مواد پتروشیمی از پنج به ۱۰ میلیون تُن افزایش یافت.

وی افزود: اگر خروجی و تقاضای مواد اولیه حوزه پتروشیمی در خروجی کارخانه‌ها مشهود باشد مشکلی را به همراه نخواهد داشت، اما اگر کمبود تولیدات کارخانه‌ها به رغم افزایش دریافت مواد اولیه وجود داشته باشد قطعاً مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

مقیمی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ تولید مواد پلیمری نیز دو برابر مقدار مورد نیاز بوده،گفت: پتروشیمی ها برای جلوگیری از بروز مشکلات و تسهیل روند کاری باید به موضوع خود اظهاری تولید، توجه جدی داشته باشند.خود اظهاری بصورت شفاف و دقیق، قطعاً از سهمیه مواد اولیه آنها چیزی را کم نخواهد کرد، صاحبان صنعت به خصوص در زمینه پتروشیمی نباید دغدغه‌ای در تأمین مواد اولیه داشته باشند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ