کد خبر: ۱۲۶۰۵۳
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۲/۲۶

واردات نفت کره‌جنوبی از ایران ۱۷ درصد افزایش یافت
در ماه آوریل:

واردات نفت کره‌جنوبی از ایران ۱۷ درصد افزایش یافت

اداره کالای کره‌جنوبی اعلام کرد: واردات نفت کره‌جنوبی از ایران در ماه آوریل ۱۷ درصد رشد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، داده‌های اداره کالای کره‌جنوبی نشان داد: واردات نفت کره‌جنوبی از ایران در ماه آوریل ۱۷ درصد رشد کرده اما با توجه به این که معافیت‌های آمریکا برای واردات نفت از ایران در ابتدای این ماه منقضی شدند به نظر می‌رسد که این واردات در ماه می متوقف شود.

طبق داده‌های اداره کالا، کره‌جنوبی در ماه آوریل ۱.۴۵ میلیون تن، معادل۲ .۳۵۳ هزار بشکه در روز، نفت خام از ایران وارد کرده در حالی که در ماه مشابه سال گذشته ۱.۲۴ میلیون تن نفت از ایران وارد کرده بود.

داده‌ها نشان داد در بازه ژانویه تا آوریل سال جاری، واردات نفت این کشور از ایران ۱۷.۴ درصد افت کرده و به ۳.۸۷ میلیون تن معادل ۵ .۲۳۵ هزار بشکه در روز رسیده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، حدود ۴.۷ میلیون تن نفت از ایران وارد شده بود.

کره‌جنوبی در ماه نوامبر برای خرید نفت ایران از آمریکا معافیتی ۶ ماه دریافت کرد و بیشتر واردات را به میعانات گازی، که نوعی نفت فوق‌سبک است، اختصاص داد.

هرچند در ماه آوریل، آمریکا برای فشار به ایران، اعلام کرد که تمام معافیت‌ها را خاتمه خواهد داد. به این ترتیب پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی کره‌جنوبی باید سراسر دنیا را جست و جو کنند تا جایگزینی برای میعانات گازی ایران پیدا کنند.

کل واردات نفت کره‌جنوبی در ماه آوریل ۱۲.۷۶ میلیون تن، یا ۳.۱ میلیون بشکه در روز بود، که نسبت به ۱۱.۵۸ میلیون تن آوریل گذشته، ۱۰.۲ درصد افزایش یافته است.

همچنین داده‌ها نشان داد که واردات نفت کره از عربستان در این ماه ۸.۵ درصد رشد کرده و به ۳.۵۹ میلیون تن معادل ۴ . ۸۷۴ هزار بشکه در روز رسید.

اما تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران باعث شده تا واردات نفت آمریکا توسط کره‌جنوبی ۵ برابر شود و در ماه آوریل به ۱.۴۵ میلیون تن یا ۳۵۳۰۰۶ بشکه در روز برسد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ