کد خبر: ۱۲۸۰۹۵
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۲/۲۸

افزایش ۱۶ درصدی وزن صادرات بخش صنایع معدنی

افزایش ۱۶ درصدی وزن صادرات بخش صنایع معدنی

میزان صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در فروردین نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۶ درصد به صورت وزنی رشد پیدا کرد. این بخش سهم ۲۰درصدی از صادرات را در اختیار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ایمیدرو اعلام کرد: از بخش معدن و صنایع معدنی طی فروردین سال جاری، 4 میلیون و 348 هزار تن ماده معدنی و محصولات معدنی به خارج صادر شد.

همچنین ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی طی نخستین ماه سال جاری، بیش از 503 میلیون دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 17 درصد کاهش نشان می دهد.

براساس این گزارش بیشترین تناژ صادرات مربوط به زنجیره سیمان یک میلیون و 500 هزار تن، سنگ آهن، کنسانتره و گندله یک میلیون و 292 هزار تن، زنجیره فولاد و محصولات فولادی 590 هزار تن، انواع سنگ و محصولات مرتبط 358 هزار تن، مس و محصولات پایین دستی 27 هزار تن و زغال سنگ و کک (29 هزار تن) بود. دراین مدت ارزش صادرات زنجیره فولاد به حدود 224 میلیون دلار، سنگ آهن،‌ کنسانتره و گندله به 81 میلیون دلار، مس به 43 میلیون دلار، سیمان به 28.5 میلیون دلار و آلومینیوم به 6.7 میلیون دلار رسید.

میزان تناژ واردات بخش معدن و صنایع معدنی طی ماه فروردین، 222 هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته، 5 درصد کاهش نشان می دهد. افزون بر این، میزان واردات از نظر ارزشی حدود 180 میلیون دلار بود که در مقایسه با آمار سال گذشته، 9 درصد کاهش یافت.

بیشترین میزان واردات نیز مربوط به زغال سنگ و کک 85 هزار تن، زنجیره فولاد و محصولات فولادی 49 هزار تن، پودر آلومینا 31 هزار تن، انواع فرو 10 هزار تن و زنجیره روی 8 هزار تن بود.

همچنین سهم بخش معدن و صنایع معدنی طی فروردین سال جاری از کل صادرات از نظر تناژ، 51 درصد و از نظر ارزشی، 20 درصد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ