کد خبر: ۱۲۸۱۴۶
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۲/۲۹

یادی از یاران اصلی اما غایب احمدی نژاد و ابهام در ۶۷۴۰۰۰ دلار مشاور  خارجی

یادی از یاران اصلی اما غایب احمدی نژاد و ابهام در ۶۷۴۰۰۰ دلار مشاور خارجی

یک روزنامه ضمن یادی از یاران اصلی اما غایب احمدی نژاد اعلام کرد هیچ وقت مشخص نشد آن مشاور خارجی با ۶۷۴ هزار دلار دریافتی چه کرد و الان کجاست و به چه کاری مشغول است؟

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزنامه شرق در گزارشی اعلام کرد: محمود احمدی‌نژاد در دو دوره ریاست‌جمهوری‌ به افراد زیادی نزدیک بود یا به تعبیر دیگری افراد بیشتری به وی نزدیک بودند. چهره‌هایی که این روزها تقریبا هیچ خبری از آنها نیست. چهره‌هایی که نه از احمدی‌نژاد بریده‌اند و از وی اعلام برائت کرده‌اند و نه از سویی تمایلی دارند که در خط مقدم جریان احمدی‌نژادی‌ها شناخته شوند.

اخبار و شنیده‌ها حاکی از این است که از قضا ته دل این چهره‌ها همچنان به رئیس سابق دولت باور دارند، اما از ترس طرد از سوی جریان اصولگرایی، نه جرئت نزدیک‌شدن به یار سابق را دارند و نه نقد وی را به سود خود می‌بینند. برخی از این چهره‌ها امید وافر دارند که روزی دوباره امکان بازگشت احمدی‌نژاد به قدرت فراهم شود تا آنها هم به قدرت بازگردند. چندی قبل عده‌ای از دولتمردان و وزرای دولت نهم و دهم در نامه‌ای از رئیس سابق خود اعلام برائت کردند.

این فهرست اما غایبان برجسته‌ای داشت. غایبانی که احتمالا در آن روز موعود به درد احمدی‌نژاد خواهند خورد. این غیبت آنها البته همه‌گیر است و تقریبا هیچ ردپایی از آنها در فضای رسانه‌ای هم به چشم نمی‌خورد. اگر روزی امکان بازگشت رئیس سابق دولت به قدرت فراهم شود، باید این فهرست را همیشه در جیب نگه دارد و حواس جمع به حاضران و غایبان باشد.

یکی از آنها که نام وی در فهرست خالی بود، مجتبی ثمره‌هاشمی است.  الهام، فرد دوم است که در این سال‌ها برخلاف دیگر اصولگرایان نه‌تنها کلمه‌ای علیه رئیس سابق حرف نزده بلکه در گفت‌وگوهای غیررسمی همچنان مدافع وی است و چشم به بازگشت وی دارد، نه‌تنها الهام بلکه همسر وی فاطمه رجبی و نویسنده کتاب " معجزه هزاره سوم" در تمجید احمدی‌نژاد.

صادق محصولی یکی از این افراد است که اعلام کرده بود مشکلات امروز حاصل نگاه غلط احمدی‌نژاد به مسائل است اما بعدا گفت رسانه‌های اصلاح‌طلب اظهارات وی را تحریف کرده‌اند.

احمدی‌نژاد یک مشاور خارجی هم داشت. مشاوری که گفته می‌شد هر ماه در نهاد ریاست‌جمهوری برای برخی نزدیکان احمدی‌نژاد جلسه می‌گذاشت و آموزه‌هایی داشت.

در همان ایامی که حمید مولانا از سوی احمدی‌نژاد به عنوان مشاور رئیس‌جمهور منصوب شده بود، حسام‌الدین آشنا در یادداشتی در خصوص دانشکده و دانشگاهی که حمید مولانا در آن تحصیل و فعالیت می‌کرد، نوشت: دانشکده خدمات بین‌المللی دانشگاه آمریکن مکانی ویژه است برای تربیت کادرهای وزارت خارجه، کاخ سفید، وزارت دفاع، سیا در سطح داخلی آمریکا و متناظران آنها در دیگر کشورها.

حمید مولانا به عنوان مشاور احمدی‌نژاد، برای نخستین بار در بودجه سال ۸۷ صاحب ردیف بودجه‌ای شد. این بودجه در آن سال ۳۳۷ میلیون تومان تحت عنوان بنیاد فرهنگی مولانا به وی پرداخت و عینا در بودجه سال ۸۸  هم قید شد. اما هیچ وقت مشخص نشد حمید مولانا با ۶۷۴ هزار دلار دریافتی چه کرد؟ این بودجه دقیقا در چه محلی هزینه شد؟ از آن مهم‌تر اینکه پروفسور حمید مولانا درحال حاضر کجاست و به چه کاری مشغول است؟

سیاهه این افراد البته می‌تواند ادامه هم پیدا کند...

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ