کد خبر: ۱۲۸۱۴۹
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۲/۲۹

گزارش ایران خودرو از آخرین آمار فروش سهام و املاک مازاد
طی ۶ سال اخیر بررسی شد:

گزارش ایران خودرو از آخرین آمار فروش سهام و املاک مازاد

ایران خودرو اعلام کرد: از سال ۹۲ تا پایان سال گذشته بیش از ۱.۷ هزار میلیارد تومان سهام شرکت های زیرمجموعه و املاک مازاد را واگذار کرده و و فروش سهام سایر کم بازده ها را نیز در دستور کار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،راهبرد فروش سهام شرکت های زیان ده ایران خودرو از سال 92 کلید خورد و برمبنای آن سهام تعدادی از زیرمجموعه ها واگذار شده است.

در سال 92 تعداد دو شرکت به ارزش 152.3 میلیارد تومان و در سال 93 نیز بخشی از سهام هفت شرکت بورسی به ارزش 35.1 میلیارد تومان به فروش رسید.با ادامه اجرای این راهبرد در سال 94 نیز بخشی از سهام 9 شرکت بورسی گروه به ارزش 90.7 میلیارد تومان به فروش رفته است.

طی سال 95 سهام بلوکی دو شرکت به علاوه بخشی از سهام 11 شرکت بورسی جمعا به مبلغ 313 میلیارد تومان و در سال 96 نیز سهام بلوکی 4 شرکت به علاوه بخشی از سهام 8 شرکت بورسی گروه به ارزش 378 میلیارد تومان واگذار شده است.ارزش واگذاری بخشی از سهام 8 شرکت بورسی در سال 97 نیز معادل 125.1 میلیارد تومان است.

فروش املاک و مستغلات مازاد از جمله سیاست های این خودروساز در افزایش بازدهی دارایی‌ها و تزریق منابع مالی حاصله به خطوط تولید بوده است. این شرکت توانسته از سال 92 تا 97 بیش از 700 میلیارد تومان را از طریق فروش املاک مازاد و مستغلات جذب سرمایه در گردش کند.در حال حاضر نیز فروش بخشی از دارایی های مازاد در دستور کار قرار دارد که شامل سهام شرکت های زیرمجموعه و املاک و مستغلات قابل واگذاری است.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ