کد خبر: ۱۲۸۲۰۲
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۲/۳۰

آمار مدیر ناشران بورس از ارائه صورت های مالی و گزارش تفسیری شرکت ها

آمار مدیر ناشران بورس از ارائه صورت های مالی و گزارش تفسیری شرکت ها

مدیر ناشران بورس تهران از ارائه به موقع صورت های مالی و گزارش تفسیری سالانه حسابرسی نشده ۸۰ درصد از شرکت ها به این بورس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طوبی دهقانی اظهار داشت: از ۱۲۳ شرکت ، ۹۹ شرکت بالغ بر ۸۰ درصد صورت­ های مالی و گزارش تفسیری مدیریت سالانه حسابرسی نشده شرکت اصلی را به موقع منتشر کرده اند. همچنین ۲۴ شرکت اقدام به ارائه این اطلاعات در مهلت مقرر نکرده اند که مشمول فرایند تعلیق شده اند.

وی ادامه داد: از ۳۲۷ شرکت بورسی، ۱۲۳ شرکت با سال مالی ۲۹  اسفند ملزم به تهیه صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت سالانه حسابرسی نشده شرکت اصلی (غیر تلفیقی) هستند که مهلت ۶۰ روزه این گروه جهت ارائه این اطلاعات تا ۲۹ اردیبهشت ماه خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اسامی این شرکت ­ها توسط مدیریت امور ناشران بورس تهران منتشر می شود، گفت: سرمایه گذاران و تحلیل گران بازار می توانند برای اطلاع از این فهرست به سایت بورس تهران قسمت نمادهای تحت احتیاط ، مشمول فرایند تعلیق و تعلیق شده مراجعه کنند.

دهقانی ادامه داد: طبق دستورالعمل اجرای افشای اطلاعات، ناشران پذیرفته شده در بورس تهران که سال مالی آنها ۲۹ اسفند ۹۷ است، برای ارائه صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت سالانه حسابرسی نشده حداکثر ۶۰ روز پس از پایان سال مالی و شرکت­ هایی که ملزم به تهیه صورت های مالی تلفیقی هستند حداکثر ۹۰ روز پس از پایان سال مالی مهلت دارند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ