کد خبر: ۱۲۸۲۵۱
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۲/۳۱

یک فوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی تصویب شد

یک فوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی تصویب شد

نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان جلسه امروز مجلس ، یک فوریت لایحه الحاق یک تبصره به ماده 6 قانون مبارزه با پولشویی با 147 رأی موافق تصویب شد.

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در توضیح فوریت این لایحه به خانه ملت گفت: قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم به عنوان یک ضرورت برای بهبود نظام پولی و بانکی به طور خاص و عام تصویب شدند. در ماده 6 قانون مبارزه با پولشویی تکالیفی برای دستگاه‌هایی معین شده که علاوه بر بانک‌ها، بیمه‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، وکلا و دستگاه‌های دیگر را مکلف به احتراز از پولشویی کرده است.

وی افزود: دستگاه ناظری در این ماده مشخص نشده بنابراین در لایحه مذکور تأکید کردیم تا بانک مرکزی، بیمه مرکزی و بورس به عنوان دستگاه‌های ناظر تعیین شوند زیرا با توجه به شرایط فعلی این اقدام لازم است.

جنیدی با بیان اینکه پولشویی به مشکلات دامن می‌زند، ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز نامه‌های متعددی نوشته و از پولشویی‌هایی که به نام دور زدن تحریم در شرایط کنونی انجام می‌شود اعلام نگرانی کرده است. این اقدام بخشی از تعهدات بین‌‌المللی است و به عنوان یک نقص در چارچوب قوانین داخلی هم باید رفع شود.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ