کد خبر: ۱۲۸۲۶۲
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۲/۳۱

پیشنهاد یک نماینده مجلس بر تشکیل گروه ۱۰۰ برای مذاکره با جهان

پیشنهاد یک نماینده مجلس بر تشکیل گروه ۱۰۰ برای مذاکره با جهان

یک نماینده مجلس پیشنهاد داد: وزیر خارجه در هماهنگی با شورای امنیت ملی، گروهی حداقل ۱۰۰ نفره را تشکیل دهد تا در گفت‌وگو با مقامات آمریکایی و اروپایی مواضع ایران را تشریح کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، الیاس حضرتی با اشاره به لزوم تشریح مواضع در عرصه بین‌الملل به خانه ملت گفت: محمدجواد ظریف به تنهایی صدای ایران شده در حالی که از این تک صدایی باید خارج شویم.

وی افزود: وزیر خارجه به شورای امنیت ملی پیشنهاد دهد تا 100 نفر جهت رایزنی با سایر کشورهای جهان انتخاب شوند. این گروه باید تبدیل به سدی در برابر لابی‌گری‌های ضد ایرانی در سطح جهان شود. همچنین می‌توان با این شیوه مانع از بروز هرگونه جنگی شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: این گروه باید از شخصیت‌های موثر و تاثیرگذار در حوزه بین‌الملل، آشنا به مسائل و باسابقه تشکیل شود. این گروه می‌تواند از وفاداران به نظام، منتقدان و حتی آ‌ن‌هایی که مخالف نظام هستند تشکیل شود اما همه آن‌ها باید دل در گرو ایران داشته باشند.

حضرتی گفت: در زمان جنگ تحمیلی نیز برای تشریح مواضع برحق و دلایل ادامه دفاع مقدس، گروه‌های زیادی در قالب مذهبی، سیاسی و . . . جهت لابی‌گری از ایران به نقاط مختلف دنیا فرستاده می‌شدند.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ