کد خبر: ۱۲۸۳۲۳
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۳/۱

۳ سد تهران به دلیل احتمال وقوع باران‌های سیل آسا‌ تخلیه شدند
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای :

۳ سد تهران به دلیل احتمال وقوع باران‌های سیل آسا‌ تخلیه شدند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از تخلیه سه سد کرج، لتیان و ماملو به دلیل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در مورد احتمال وقوع باران‌های سیل آسا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن رضوی در مورد آخرین وضعیت سدهای تهران به ایسنا گفت: سد طالقان سرریز شد و سد ماملو نیز در شرف سرریز شدن است. البته درحال حاضر سه سد کرج، لتیان و ماملو تخلیه می‌شوند. به عبارت دیگر خروجی سدها بیشتر از ورودی آنها است.

وی افزود: تخلیه سدها به این دلیل صورت می‌گیرد که سازمان هواشناسی و مجموعه‌های مرتبط با وزارت نیرو برای روزهای آینده بارندگی سیل آسا را پیش‌بینی کرده‌اند که البته احتمال وقوع آن ۵۰ درصد است. اما به دلیل اینکه گرفتار سیلاب نشویم سه سد را تخلیه می‌کنیم. چنانچه تخلیه صورت نگیرد سدها سرریز خواهند کرد. اما در هر صورت همه سدهای پنجگانه تهران به جز سد لار تا پایان خردادماه سرریز می‌شوند.

رضوی درمورد میزان ورودی و خروجی سدها نیز گفت: در حال حاضر میزان ورودی سد طالقان حدود ۸۰ مترمکعب در ثانیه است که به همان میزان تخلیه می‌شود. ورود سد لتیان حدود ۳۵ مترمکعب در ثانیه است که حدود ۴۰ مترمکعب در ثانیه تخلیه می‌شود. ورودی سد ماملو حدود ۳۹ مترمکعب در ثانیه است که ۳۵ مترمکعب در ثانیه تخلیه می‌شود. ورودی سد کرج حدود ۳۵ و خروجی آن ۳۰ مترمکعب در ثانیه است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ