کد خبر: ۱۲۸۴۰۲
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۳/۴

نحوه محاسبه مالیات دریافت کنندگان ارز دولتی مشخص شد
توسط سرپرست سازمان مالیاتی:

نحوه محاسبه مالیات دریافت کنندگان ارز دولتی مشخص شد

سرپرست سازمان مالیاتی نحوه محاسبه مالیات دریافت کنندگان ارز از بانک مرکزی که در بازار آزاد به فروش رسانده اند را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،محمد قاسم پناهی درخصوص دریافت مالیات از نقل و انتقال ارز به خانه ملت گفت: افرادی که در سنوات گذشته به ویژه سال ۹۷ از بانک مرکزی ارز دریافت کرده اند، باید از آن در فعالیت‌های اقتصادی استفاده می‌کردند، هم اکنون در حال بررسی هستیم که اگر از این ارز در چرخه اقتصادی استفاده نکرده اند، با آن چه کرده اند.

وی با بیان اینکه افرادی که در فعالیت‌های اقتصادی از ارز استفاده کرده و با آن کالا وارد کرده یا وارد خط تولید کرده اند پرونده مالیاتی دارند، افزود: این افراد مشکلی ندارند و بالطبع مالیات مضاعفی پرداخت نمی‌کنند، اما اگر کسانی ارز دریافت کرده و در فعالیت‌های اقتصادی وارد نکرده نباشند یا به نحوی در بازار فروخته اند، باید پاسخگو باشند ارز را چه کرده اند.

پناهی گفت: اگر این افراد ارز را در بازار آزاد فروخته باشند، سازمان امور مالیاتی مابه تفاوت قیمتی که این افراد از بانک مرکزی ارز دریافت کرده اند را با میانگین نرخ ۳ ماهه پس از دریافت آن را به عنوان نرخ ارز تلقی کرده و از این درآمد متعاقبا مالیات دریافت می‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ