کد خبر: ۱۲۸۶۹۹
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۳/۱۷

موضع ایران به اصرار آمریکا و فرانسه برای مذاکرات جدید

موضع ایران به اصرار آمریکا و فرانسه برای مذاکرات جدید

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به درخواست روسای جمهور آمریکا و فرانسه برای مذاکرات جدید با تهران، طرح موضوعات فرا برجامی را باعث بی اعتمادی بیشتر میان طرف های برجام توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،عباس موسوی به اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی واکنش نشان داد و اعلام کرد: طرح موضوعات فرابرجامی، کمکی به حفظ برجام نمی کند.ادعاهای ترامپ علیه ایران تکراری، بدون پشتوانه و متناقض است که شایسته هیچ واکنش تازه ای نیست.

طرف های اروپایی تاکنون به رغم برخی سخنان و بیانیه های سیاسی در عمل به تعهدات ذیل برجام و تعهدات بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام ناتوان بوده و نتوانسته اند زمینه انتفاع کامل ایران طبق این توافق چندجانبه را فراهم کنند. در این شرایط، آنها با طرح موضوعات فرا برجامی نه تنها کمکی به حفظ برجام نمی کنند، بلکه زمینه بی اعتمادی بیشتر بین طرف های باقی مانده برجام را فراهم و آمریکا را به هدف خود در خروج غیرقانونی از برجام که چیزی جز فروپاشی آن نبود، نزدیک تر می کنند.

بنابراین گزارش،ترامپ و ماکرون روز پنج‌شنبه در نورماندی فرانسه با یکدیگر دیدار کرده و در بخشی از صحبت‌ها به مسائل مربوط به ایران پرداختند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ