کد خبر: ۱۲۸۷۹۸
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۳/۱۹

بورس کالا تعیین کننده قیمت نیست/نقش در تعادل بازار فولاد
معاون وزیر صنعت:

بورس کالا تعیین کننده قیمت نیست/نقش در تعادل بازار فولاد

معاون وزیر صنعت با اشاره به روند مطلوب معاملات در بورس کالا و نقش آن در تعادل بازار فولاد گفت: بورس تعیین کننده قیمت نیست بلکه بستری را فراهم می کند تا عرضه و تقاضای یک محصول ثبت و قیمت در اثر رقابت شکل گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،جعفر سرقینی به مهر گفت: از کارکردهای اصلی بورس کالا، کشف قیمت کالاها براساس عرضه و تقاضا است به این ترتیب، اینکه برخی ها افزایش یا کاهش قیمت یک کالا را به بورس نسبت می دهند، کارشناسی نیست.

وی افزود: بورس تعیین کننده قیمت نیست بلکه بستری را فراهم می کند تا عرضه و تقاضای فروشندگان و خریداران یک محصول در آن ثبت می شود و قیمت در اثر رقابت شکل می گیرد.نقش بورس کالا در ایجاد شفافیت و تعادل بازار فولاد و فلزات بخصوص در شرایط بحرانی اخیر موثر بوده و هم اکنون نیز معاملات به شیوه مطلوب در جریان است.

سرقینی گفت: در بورس کالا مقرراتی وجود دارد که فعالان بازار باید براساس آن به انجام معامله بپردازند، برای مثال اگر اعلام می شود ۶۰ هزار تن از کالایی قرار است در بورس عرضه شود، باید مراقب باشیم این عرضه کاهش حجم نداشته باشد تا منجر به افزایش قیمت شود. در طرف مقابل نیز باید مراقب بود تا خریداران به شکل واقعی تقاضا را اعلام کنند تا کاهش قیمت غیر واقعی نیز در بازار نداشته باشیم که این روندها هم اکنون به درستی انجام می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ