کد خبر: ۱۲۸۸۳۴
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۳/۲۰

جایگاه شرکت اخراجی بورس و حاضر در فرابورس تغییر کرد/ سود و زیان ۳ ساله

جایگاه شرکت اخراجی بورس و حاضر در فرابورس تغییر کرد/ سود و زیان ۳ ساله

شرکت قدیمی محصولات غذایی اخراج شده از بورس که از خرداد سال گذشته در بازار پایه فرابورس حضور داشت به بازار دوم این بورس منتقل شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ویتانا که سال ۸۷ به دلیل عدم رعایت مقررات ناشران از بورس کارت قرمز گرفت و با توجه به تغییر مالکیت و سیاست‌های اصلاحی، ۲۴ دی سال ۹۶ در تابلوی پایه فرابورس درج و از خرداد سال گذشته نیز سهام آن در این بازار مورد معامله قرار گرفت، پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از امروز ۲۰ خرداد به عنوان صدو چهاردهمین شرکت در بازار دوم فرابورس در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی درج شد.

طبق بررسی ها، "غویتا" سال ۳۷ با نام شرکت تضامنی رضا طهرانچی و شرکا فعالیت را در صنعت تولید انواع بیسکویت، کیک، نان سوخاری و غیره شروع کرد و در سال ۷۳ در تابلوی بورس درج شد و هم اکنون با سرمایه ۶۰ میلیارد تومانی در بازار پایه ب معامله می‌شود.

مالکیت سهام سهامداران عمده این شرکت که دارای سال مالی منتهی به آذر است در سال ۶۰ با درصد مالکیت ۵۵ و ۲۵ درصد به بنیاد شهید و متعاقب آن در سال ۶۵ به سازمان صنایع ملی واگذار شد.همچنین از ۲۱ اسفند سال ۷۸ اکثریت سهام به شرکت سرمایه گذاری البرز واگذار شد. 

آخرین ترکیب سهامداران شرکت که در حال حاضر دارای ۷۵۳ نیروی انسانی است،شامل صنایع غذایی شهدین کام با ۷۸.۶ درصد، توسعه تجارت شهدین کام با ۴.۴۳ درصد، پیشرو زرین تجارت ایرانیان با ۱.۴۹ درصد، دو شخص حقیقی با ۱.۱۱ و ۱.۰۷ درصد وسایرین با ۱۳.۳ درصد می شود.

صورت سود و زیان تلفیقی سه ساله

سود و زیان سه ساله شرکت اصلی