کد خبر: ۱۲۸۸۴۴
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۳/۲۰

نتیجه جلسه امروز سازمان بورس درباره دستورالعمل جدید بازار پایه اعلام شد
در گفت و گوی بورس پرس با مدیرعامل شرکت فرابورس:

نتیجه جلسه امروز سازمان بورس درباره دستورالعمل جدید بازار پایه اعلام شد

مدیرعامل فرابورس با اعلام نتیجه جلسه امروز سازمان بورس و مربوط به دستورالعمل جدید بازار پایه گفت: بعد از جمع بندی نهایی و تصمیم هیات مدیره سازمان و نظر شورای عالی، زمان بندی جدید اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیرهامونی درباره جلسه امروز سازمان بورس و مربوط به دستورالعمل جدید بازار پایه فرابورس که با حضور رئیس و معاون نظارت بر بورس ها و ناشران ، اعضا دو کانون کارگزاران و نهادهای سرمایه گذاری و... برگزار شد به بورس پرس گفت : در این جلسه ابتدا گزارش جامع و مفصلی از ابعاد بازار پایه ، وضعیت بنیادی ، شرایط شرکت ها و معاملات ، نگرانی های ناشی از دستکاری قیمت و فروش سیگنال و... ارایه شد.

وی ادامه داد: در این میان مسئولان دو کانون هم پیشنهاداتی را مطرح کردند و در نهایت مقرر شد تا شنبه آینده همه نظرات و پیشنهادات کتبا" در 5 محور به سازمان بورس و شرکت فرابورس ارایه تا تصمیم گیری شود.

این مقام مسئول افزود: این 5 محور شامل اجرای قطعی (دفعی) یا تدریجی مفاد دستورالعمل و پیشنهادات ، مخفی بودن سفارشات خرید و فروش ، "لات سایز" (تخمین میزان ریسک نسبت به سرمایه) با مواردی چون محدود کردن حجم معاملات خریداران و فروشندگان ، امتحان از فعالان و ... ( که مصوبه فرابورس نبوده و قرار بود در دو مرحله اجرا شود)، تعداد روزهای معاملات سهام ( دو یا سه روز در هفته) و دامنه نوسان نیم تا یک درصدی بود.

هامونی با بیان اینکه همه فعالان حقیقی و حقوقی می توانند اقدام به اعلام نظرات و پیشنهادات به دو کانون کارگزار بورس و نهادهای مالی کنند تا مورد بررسی قرار گیرد در برابر این سئوال که آیا در این جلسه مسائل شرعی هم مطرح شد یا خیر به بورس پرس گفت: بررسی مسائل شرعی دستورالعمل جدید بازار پایه فرابورس توسط کمیته فقهی و در اولین جلسه انجام خواهد شد.

وی در مورد زمان تقریبی اجرای دستورالعمل جدید بازار پایه هم گفت: فرابورس آمادگی کامل اجرا را دارد اما بعد از جمع بندی نهایی و تصمیم هیات مدیره سازمان بورس و نظر شورای عالی بورس ، زمان بندی جدید اعلام خواهد شد. 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» مهران | ساعت ۱۵:۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
0
0
پاسخ
نباید دامنه نوسان تغییر کنه وقتی این روند خوب داره میره جلو
با یک تدبیر چه جوری شاخصو اوردن پایین. اونم با دو درصد با کارمزد 1ونیم. حداقل کارمطدو بکنن نیم با نوسان دو درصد. اینجوری ک بشه 2درصد با کارمزد 1ونیم شک نکنید دلار بالای 22میشه
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ