کد خبر: ۱۲۸۹۲۰
۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۳/۲۲

۹۸ درصد از زیان بزرگترین بانک بورس کم شد/ جهش ۳۲۵ درصدی مبادلات ارزی
برای ۱۲ ماهه سال گذشته :

۹۸ درصد از زیان بزرگترین بانک بورس کم شد/ جهش ۳۲۵ درصدی مبادلات ارزی

بزرگترین بانک بورس با ارائه گزارش ۱۲ماهه سال گذشته، ضمن کاهش ۹۸ درصدی زیان نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از جهش ۳۲۵ درصدی در سرفصل نتیجه مبادلات ارزی خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک تجارت که با سرمایه اسمی 22.3 هزار میلیارد تومانی بزرگترین بانک بورس محسوب می شود، صورت های مالی حسابرسی نشده دوره مالی منتهی به اسفند 97 را منتشر کرد.

براین اساس، "وتجارت" در این مدت به ازای هر سهم 23 ریال زیان محقق  و افزایش سرمایه 390 درصدی رابه ثبت رسانده که با لحاظ سرمایه جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل در زیان هر سهم 98 درصد کاهش داشته است.

مجموع درآمدهای مشاع نسبت به سال 96 با افزایش 23 درصدی همراه شده و سود اعطایی به سپرده گذاران کاهش 5 درصدی را تجربه کرده که این رخداد سبب شده تراز عملیاتی بانک در سال 97 به هزار میلیارد تومان برسد درحالی که در سال 96 این تراز 2.7 هزار میلیارد تومان بود.همچنین مجموع درآمدهای غیرمشاع نسبت به سال 96 افزایش 135 درصدی را تجربه کرده که عمدتا ناشی از رشد 325 درصدی نتیجه مبادلات ارزی بوده است.

خالص دارایی ها و بدهی های ارزی در پایان اسفند 97 بیش از 709 میلیون یورو گزارش شده و معادل ریالی آن را نیز 7.2 هزار میلیارد تومان (98275 ریال به ازای هر یورو) اعلام کرده و به نظر نرخ های نیمایی جهت تسعیر ارز در این گزارش لحاظ شده است.

مجموع هزینه ها نیز نسبت به سال 96 افزایش 29 درصدی را تجربه کرده که عمدتا ناشی از رشد 162 درصدی هزینه های مالی بوده است.این بانک در عملکرد 12 ماهه مبلغ 514.4 میلیارد تومان زیان خالص محقق کرده است.

 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ