کد خبر: ۱۲۸۹۷۲
۰:۱ - ۱۳۹۸/۳/۲۵

مشخصات و معرفی شرکت آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی در فرابورس
گزارش بورس پرس از :

مشخصات و معرفی شرکت آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی در فرابورس

مشخصات شرکت فن آوا کارت که با سرمایه ۹۰ میلیارد تومانی در بازار دوم فرابورس درج و در صف عرضه اولیه ۱۰ درصدی ایستاده، بررسی و اعلام شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فن آوا کارت به عنوان صد و دوازدهمین شرکت در بازار دوم فرابورس و در گروه رایانه و فعالیت های وابسته درج شد تا پس از معرفی مدیران، آماده عرضه ۱۰ درصدی سهام باشد.

طبق بررسی های بورس پرس، "رکارت" ۲۲ مرداد ۸۲ در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به عنوان یکی از شرکت های تابعه گروه فن آوا به ثبت رسید. سرمایه اولیه شرکت ۱۰۰ میلیون تومان بوده که طی چهار مرحله افزایش سرمایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به ۹۰ میلیارد تومان رسیده است.

۵۸.۴ درصد سهام این شرکت که دارای ۲۷۵ نیروی انسانی است به گروه فن آوا، ۲۰ درصد به سرمایه گذاری کوثر بهمن، ۲۰ درصد به بانک سرمایه و ۱.۶ درصد به سایر( ۴ شخص حقیقی و ۵ شخص حقوقی) تعلق دارد.

موضوع فعالیت

۱. تولید انواع محصولات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات، سیستم های رایانه ای و مخابراتی، انتقال دیتا و ارائه هر نوع خدمات مربوط به آنها اعم از سخت افزار و نرم افزارهای کاربردی

۲. خرید، فروش، صادرات قطعات و تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات و سیستم های رایانه ای و مخابراتی و انتقال دیتا

۳. عقد قرارداد با کلیه وزارتخانه ها، موسسات، سازمان ها، نهادها و شرکت‌های خصوصی و دولتی اعم از داخلی و خارجی در زمینه موضوع فعالیت

۴. اخذ وام تسهیلات و اعتبار از کلیه بانک های داخلی و خارجی و موسسات مالی و اعتباری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی در زمینه موضوع فعالیت

۵. تاسیس هر نوع شرکت و پذیره نویسی در شرکت های سهامی عام با موضوع فعالیت مشابه

۶. ایجاد شعب در داخل و خارج و قبول نمایندگی در زمینه موضوع فعالیت از اشخاص حقیقی و حقوقی و اعطای نمایندگی به اشخاص و انجام سایر عملیات مجاز که مستقیماً در زمینه موضوع فعالیت باشد و به موجب قوانین و مقررات برای این شرکت ممنوع نباشد. به استثنای هرگونه فعالیت در زمینه بسته های نرم افزاری و رسانه ای و چند رسانه ای. نشر دیجیتال و حامل های دیجیتال از قبیل سی دی، دی وی دی، بلوری و مانند آنها همچنین اماکن کسب و کار، تجهیزات و ماشین آلات و نرم افزارهای مخصوص فعالیت های فوق.

۷. فعالیت در زمینه شبکه‌های رایانه‌ای و شبکه‌های رایانه‌ای اطلاع‌رسانی

۸. واردات و ارائه پشتیبانی نرم افزارهای رایانه ای خارجی

۹. مشاور نظارت بر اجرای پروژه های انفورماتیکی

۱۰. ارائه، ایجاد، راهبری و اداره خدمات پرداخت الکترونیک

معرفی خدمات شرکت

- ارائه خدمات پرداخت، بازاریابی، نصب، آموزش و پشتیبانی از پایانه های فروشگاهی

شرکت نسبت به عقد قرارداد با بانک ها اقدام می کند که این قرارداد شامل تامین، نصب، راه اندازی، آموزش و پشتیبانی دستگاه کارت خوان است.

فرآیند شناسایی درآمد به این شکل است که در پایان هر ماه اقدام به تهیه و ارسال صورت وضعیت انجام خدمات بر اساس دستگاه های منصوبه و اطلاعات موجود در سامانه بانکی می کند. پس از بررسی و تایید، بانک طرف قرارداد اقدام به صدور صورت حساب و شناسایی درآمد و ارسال آن می کند.

- ارائه خدمات پرداخت الکترونیک و سرویس های ارزش افزوده از طریق بستر ussd

اختصاص کد کوتاه از طرف اپراتورهای تلفن همراه از جمله ایرانسل و همراه اول جهت بانکداری و پرداخت همراه توسط شرکت های پرداخت صورت می گیرد که این امر از طریق تبادل کتاب های دستوری با تلفن همراه به کلیه دارندگان حساب های کارت های بانکی عضو شتاب بر بستر ussd انجام می گیرد که با توجه به روال موجود این کدها به صورت سالانه اجاره و با شماره مشخصی ارائه می شود که در قرارداد اجاره هزینه ثابت سالانه در نظر گرفته می شود و در صورت استفاده تراکنش در هر ثانیه بیش از تعداد کف تعهد قرارداد، هزینه جداگانه نیز اخذ می‌شود. کد دستوری شرکت فن آواکارت* ۸۸۰ # است که از هر سه اپراتور اجاره شده است.

کلیه عملیات شارژ وایمکس، شارژ مستقیم تلفن همراه، پرداخت قبوض تلفن همراه و ثابت، پرداخت سایر قبوض خدماتی شامل آب و برق و گاز، اخذ موجودی حساب و خرید شارژ و کارت اینترنت از این سیستم امکان پذیر است.

شرکت با در نظر داشتن اهمیت پایانه های فروشگاهی به عنوان اصلی ترین فعالیت و منبع درآمدی درصدد است برای پاسخگویی به نیازهای جدید مشتریان به سوی خدمات پرداخت نوین حرکت کند و با در نظر داشتن اصل بهینگی در مورد فعالیت‌های حوزه پایانه‌های فروش درصدد توسعه و ارتقای خدمات و محصولات در حوزه پرداخت های نوین است. بهره مندی از ظرفیت شرکت‌های فعال دانش بنیان که در حوزه پرداخت الکترونیک و دیگر حوزه‌های مرتبط فعالیت می‌کنند فراهم کردن زمینه جز با همکاری شرکت ها و افراد با توانمندی بالا برای کسب و کار سال های آتی در دستور کار قرار دارد‌.

فضای رقابتی و جایگاه شرکت در صنعت

رقابت شرکت ها در حوزه پرداخت اینترنتی و موبایلی: