کد خبر: ۱۲۹۰۴۸
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۳/۲۶

نرخ بیمه نفتکش‌ها در خاورمیانه ۲۰ برابر گران تر شد

نرخ بیمه نفتکش‌ها در خاورمیانه ۲۰ برابر گران تر شد

حمله اخیر به دو نفتکش‌ه در آب‌های خلیج فارس ، پریمیوم بیمه کشتی‌ها و هزینه انتقال نفت از این منطقه را را افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از پلاتس، حمله اخیر به نفتکش‌ها نزدیک آب‌های خلیج فارس، پریمیوم بیمه برای کشتی‌هایی که از آب‌های خاورمیانه عبور می‌کنند را ۲۰ برابر گران تر کرده و حملات بیشتر باعث خواهد شد پریمیوم بیمه برای ترانزیت نفت مورد بازنگری قرار گیرد و احتمال وخامت بیشتر اوضاع وجود دارد و بیمه گران تلاش می‌کنند در حد امکان پوشش بیمه برای نفتکش‌ها در این منطقه فراهم نکنند.

همچنین یک منبع بیمه کشتیرانی گفت: کشتی داران ۰.۱ تا ۰.۴ درصد از ارزش کشتی را در بیمه پرداخت می‌کنند درحالی که پیش از حملات این نرخ ۰.۰۲ درصد بود. بیمه گران وحشت دارند این اتفاق در روزهای آینده تکرار شود.

بر اساس این گزارش با وجود تأثیر قابل توجه روی بیمه، نرخ بار هنوز رشد قابل توجهی پیدا نکرده و عدم تقاضا از سوی چارترکنندگان و بازار دچار اشباع نفتکش باعث شده نرخ حمل بار در منطقه تغییر چندانی پیدا نکند. 

طبق برآورد کارگزاران، بیش از ۱۳۵ نفتکش از نوع VLCC در آوریل و ۱۱۸ نفتکش نیز در ماه مه در منطقه خلیج فارس و دریای سرخ نفت بارگیری کردند.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ