کد خبر: ۱۲۹۰۵۹
۱۳:۸ - ۱۳۹۸/۳/۲۶

مالیات بر عایدی سرمایه در قالب لایحه‌ مستقل به مجلس می‌رود
در نامه ایی به وزیر اقتصاد:

مالیات بر عایدی سرمایه در قالب لایحه‌ مستقل به مجلس می‌رود

وزیر اقتصاد با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه و درآمدهای مستقیم درقالب دو لایحه مجزا در حال نهایی شدن است، گفت: ساماندهی معافیت‌ها و افزایش پایه‌های مالیاتی در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،فرهاد دژپسند درخصوص اینکه آیا لایحه مالیات بر عایدی سرمایه قرار است در قالب لایحه جامع مالیات بر درآمدهای مستقیم تقدیم دولت و مجلس شود به مهر گفت: مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر درآمدهای مستقیم در قالب دو لایحه مجزا در حال طی کردن مراحل نهایی هستند.

وی ادامه داد: در لایحه جامع مالیات بر درآمدهای مستقیم چند مبحث در نظر گرفته شده و دو موضوع مهم ساماندهی معافیت‌ها و افزایش پایه‌های مالیاتی از طرق مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.فعلاً نمی‌توانم اطلاعات بیشتری از این لایحه ارائه کنم.

بنابراین گزارش، مالیات بر عایدی سرمایه که در بسیاری از کشورهای دنیا دریافت می‌شود، جلوگیری از انباشت سرمایه در دست عده اندکی از افراد، هدایت سرمایه به بخش‌های مولد، جلوگیری از سوداگری و سفته بازی در بازار دارایی‌هایی که با محدودیت عرضه مواجهند (نظیر بخش املاک و مستغلات) و کمک به بازتوزیع درآمد و ثروت در جامعه را امکانپذیر می‌کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ