کد خبر: ۱۲۹۱۲۸
۰:۱ - ۱۳۹۸/۳/۲۸

تحقق سود ۸۴۷ ریالی هر سهم فولاد مبارکه و نکات مهم در گزارش تفسیری
برای ۱۲ ماهه سال گذشته رخ داد:

تحقق سود ۸۴۷ ریالی هر سهم فولاد مبارکه و نکات مهم در گزارش تفسیری

فولاد مبارکه با انتشار گزارش عملکرد ۱۲ ماهه سال گذشته به ازای هر سهم ۸۴۷ ریال سود محقق کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فولاد مبارکه صورت های مالی حسابرسی نشده 12 ماهه سال گذشته را منتشر کرد.

براین اساس، "فولاد" در این دوره به ازای هر سهم ۸۴۷ ریال سود محقق کرده و افزایش سرمایه ۷۳ درصدی را به ثبت رسانده که با لحاظ سرمایه جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل در سود هر سهم ۵ درصد رشد داشته ولی سود خالص رشد ۸۳ درصدی داشته که عمدتا بخاطر افزایش ۴۸ و ۱۰۹۸ درصدی فروش و سایر درآمدهای عملیاتی است.

این شرکت فولادی در عملکرد ۱۲ ماهه مبلغ ۱۱ هزار میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است.همچنین در گزارش تفسیری مدیریت اعلام شده، شرکت در نظر دارد در سال ۹۸ بیش از ۷۰۵۰ هزار تن انواع محصولات تخت به فروش برساند لذا با توجه به اهمیت تامین نیاز بازا داخلی، فروش بیش از ۵۹۵۰ هزار تن انواع محصولات در بازار داخل در برنامه آتی گنجانده شده است.

دراین میان برنامه فروش ۱۱۰۰ هزار تن انواع محصولات را در بازارهای صادراتی نیز در دستور کار دارد. پیش بینی می شود در سال ۹۸ بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی بیش از ۴۸ درصد نسبت به عملکرد سال ۹۷ افزایش یابد که عمدتا به دلیل افزایش هزینه الکترود گرافیتی مصرفی،افزایش نرخ ارز، تحریم های اقتصادی و افزایش نرخ خرید مواد اولیه، افزایش نرخ فروش شمش فولاد خوزستان و به تبع آن افزایش نرخ کنسانتره و گندله خریداری و افزایش هزینه ها به دلیل افزایش تورم و مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش حقوق کارکنان است. برنامه شرکت تامین مالی از طریق ابزارهای نوین مالی و تسویه وام های بانکی با نرخ سود زیاد است با این حال تغییرات اساسی در هزینه های مالی صورت نخواهد گرفت.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ