کد خبر: ۱۲۹۱۴۰
۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۳/۲۸

ثبت نام دریافت وام ارزان ‌قیمت ساخت مسکن آغاز شد / معرفی دو سایت
معاون وزیر راه اعلام کرد :

ثبت نام دریافت وام ارزان ‌قیمت ساخت مسکن آغاز شد / معرفی دو سایت

معاون وزیر راه از آغاز پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت به بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد پژمان در خصوص پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت به بافت های فرسوده گفت: با توجه به قرارداد عاملیت منعقده با بانک مسکن و راه‌اندازی درگاه الکترونیکی توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران، ثبت‌نام متقاضیان پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت در بافت فرسوده آغاز شده است. در راستای اجرای مصوبه هیات دولت سقف تسهیلات اعطایی در بافت‌های فرسوده افزایش یافته و سقف این تسهیلات برای متقاضیان در کلان‌شهرها ۵۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه نرخ سود این تسهیلات با حمایت دولت و اختصاص اعتبار صورت‌گرفته کاهش یافته،ادامه داد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات در دوران مشارکت مدنی در بافت‌های فرسوده ۵۰ درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات متناظر است که این نرخ با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار در سال ۹۸ به میزان ۹درصد تعیین شده است.

پژمان با اعلام اینکه هماهنگی‌های لازم با همه مدیریت‌های شعب استان‌ها برای پرداخت این تسهیلات انجام شده است و اعتبارات مورد نظر در اختیار بانک مسکن قرار گرفته، افزود: فرآیند ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام تسهیلات بافت فرسوده به نشانی http://facility.udrc.ir و یا از طریق سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی http://udrc.ir اقدام کنند.

براساس این گزارش، در صورت ساخت مسکن توسط سازندگان حرفه‌ای و توسعه‌گران و همچنین در پروژه‌های تجمیعی سقف تسهیلات به شرح جدول شماره یک قابل افزایش است. همچنین تسهیلات ودیعه مسکن موقت نیز تجهیز و تدارک دیده شده که میزان و نرخ سود این تسهیلات در جدول شماره دو منعکس شده است.

 

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ