کد خبر: ۱۲۹۱۸۳
۲۲:۰ - ۱۳۹۸/۳/۲۸

خبر داغ برای بانک بورسی : انگلیس با پرداخت غرامت به

خبر داغ برای بانک بورسی : انگلیس با پرداخت غرامت به "وبملت" موافقت کرد

انگلیس برای پیشگیری از ادامه پرونده شکایت ۱.۶ میلیارد دلاری بانک ملت از دولت این کشور به دلیل اعمال محدودیت های غیرقانونی، با پرداخت غرامت به این بانک بورسی موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ،شرکت حقوقی زایوالا و شرکا مستقر در لندن که وکالت بانک ملت را به عهده داشت در بیانیه ای اعلام کرد: دولت انگلیس برای پیشگیری از شروع جلسات دادگاهی که برای دولت این کشور هزینه بر و خجالت آور خواهد بود، برای حل و فصل این پرونده با بانک ملت به توافق رسیده است.اما از میزان مبلغ موافقت شده برای پرداخت به این بانک سخنی نگفت.

بانک ملت از وزارت خزانه داری انگلیس به دلیل ممنوع کردن فعالیت های بانکی در بخش مالی این کشور شکایت کرده بود. دولت انگلیس تاکنون ۳۵ میلیون پوند برای دفاع از خود هزینه کرده اما از بیم شکست در این پرونده حقوقی به پرداخت غرامت رضایت داده است.

وزارت خزانه داری انگلیس در سال ۲۰۰۹ بانک ملت را به اتهام آنچه مشارکت در برنامه هسته ای ایران خوانده شد در فهرست تحریم ها قرار داد.بانک ملت علیه وزارت خزانه داری انگلیس شکایت کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۳ دادگاه عالی انگلیس به نفع این بانک حکم صادر و اعلام کرد که تحریم بانک ملت غیرقانونی بوده است.

در پی این حکم، بانک ملت به دلیل خسارت های سنگین وارد شده به آن به دلیل تحریم های دولت انگلیس، از وزارت خزانه داری این کشور شکایت کرده و خواستار پرداخت غرامت ۱.۶ میلیارد دلاری شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ