کد خبر: ۱۲۹۱۹۴
۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۳/۲۹

آخرین وضعیت بانک ملت بعد از خبر داغ : تعلیق نماد و در انتظار بیانیه رسمی

آخرین وضعیت بانک ملت بعد از خبر داغ : تعلیق نماد و در انتظار بیانیه رسمی

خبر داغ بانک ملت و مربوط به موافقت انگلیس با پرداخت غرامت، منجر به توقف و تعلیق دو هفته ایی نماد شد و قرار است مدیرعامل بعد از جمع بندی در اولین فرصت، بیانیه ایی صادر و اعلام مواضع کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی انتشار خبر شب گذشته فاینشال تایمز مبنی بر موافقت انگلیس با پرداخت غرامت به بانک ملت و مربوط به شکایت 1.6 میلیارد دلاری ( که بازتاب وسیعی هم داشت ) ، نماد این بانک قبل از شروع معاملات امروز بورس بسته و برای حداکثر 12 تیر تعلیق شد.

آخرین بررسی های بورس پرس هم نشان داد بعد از انتشار این خبر ، مدیران "وبملت" با برگزاری جلسه ایی ، تصمیم گرفتند ضمن خودداری از اظهار نظر عجولانه ، اقدام به پیگیری های چند جانبه بیشتر کنند و بعد از جمع بندی در اولین فرصت از طریق دفتر مدیرعامل ، بیانیه ایی صادر شود.

بنابراین باید منتظر توضیحات رسمی مدیران این بانک طی روزهای آینده و شاید فردا بود. 

براساس این گزارش، شرکت حقوقی زایوالا و شرکا مستقر در لندن که وکالت بانک ملت را به عهده داشت در بیانیه ای اعلام کرد: دولت انگلیس برای پیشگیری از شروع جلسات دادگاهی که برای دولت این کشور هزینه بر و خجالت آور خواهد بود، برای حل و فصل این پرونده با بانک ملت به توافق رسیده است.

در این بیانیه ، رقمی از میزان مبلغ موافقت شده مطرح نشده است .

بانک ملت از وزارت خزانه داری انگلیس به دلیل ممنوع کردن فعالیت های بانکی در بخش مالی این کشور شکایت کرده بود. دولت انگلیس تاکنون ۳۵ میلیون پوند برای دفاع هزینه کرده اما از بیم شکست در این پرونده حقوقی به پرداخت غرامت رضایت داده است.

وزارت خزانه داری انگلیس در سال ۲۰۰۹ بانک ملت را به اتهام آنچه مشارکت در برنامه هسته ای ایران خوانده شد در فهرست تحریم ها قرار داد.بانک ملت علیه وزارت خزانه داری انگلیس شکایت کرد و در نهایت در سال ۲۰۱۳ دادگاه عالی انگلیس به نفع این بانک حکم صادر و اعلام کرد که تحریم بانک ملت غیرقانونی بوده است.

در پی این حکم، بانک ملت به دلیل خسارت های سنگین وارد شده به آن به دلیل تحریم های دولت انگلیس، از وزارت خزانه داری این کشور شکایت کرده و خواستار پرداخت غرامت ۱.۶ میلیارد دلاری شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ