کد خبر: ۱۲۹۴۱۹
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۴/۴

تحلیل نماینده مجلس از هدف آمریکا درباره فرستادن پهپاد به حریم ایران

تحلیل نماینده مجلس از هدف آمریکا درباره فرستادن پهپاد به حریم ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا با فرستادن پهپاد می‌خواست این پیام را به کشورهای منطقه بدهد که می‌تواند در مقابل ایران از آنها حمایت کند ولی محاسبات غلط از آب درآمد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، علاالدین بروجردی در تحلیلی از هدف آمریکا از تجاوز به حریم هوایی ایران گفت: آمریکا به دنبال حمایت از کشورهای منطقه است تا آنها احساس کنند اگر در اختیار قرار گیرند و از آمریکا سلاح بخرند در مقابل این کشور هم از آنها حمایت می‌کند. به عبارت دیگر آمریکا خواست با ورود پهپاد جاسوسی عرض اندامی برای آنها کند که در نهایت محاسبات غلط از آب در آمد.آنها پهپاد فوق مدرنی را وارد حریم هوایی ایران کردند چون تصور این بود که ایران توانایی شناسایی و برخورد ندارد اما مثل همیشه اشتباه کردند.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای منطقه همچون عربستان، امارات و بحرین نیز در چنین شرایطی مجری دستورات آمریکا در منطقه هستند، ادامه داد: آنها اختیاری ندارند کما اینکه اخیراً هم اظهارنظری از سوی برخی مقامات اماراتی مطرح شد و به دنبال آن هم وزارت خارجه کاردار امارات را احضار و مراتب رسمی اعتراض ایران را اعلام کرد.این اقدام آمریکا در حافظه ملت ایران باقی می‌ماند و آنها باید مسئولیت این عمل را به لحاظ سیاسی و بین‌المللی برعهده بگیرند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ