این عضو شورای شهر ادامه داد: وکیل من به دادسرا مراجعه و بازپرس اعلام کرد چون در آستانه سفر هستم، رفتننم را به زمان دیگری موکول کرد. نهایتاً روز گذشته به همراه وکیل به دادسرای ارشاد شعبه ۲ بازپرسی در خیابان بخارست رفتم که بازپرس مصطفی پرتویی بود و تفهیم اتهام نیز تشویق مردم به فساد بود. وقتی موضوع اتهام با اعتراض روبرو شد، آنها گفتند بارگذاری صوت و کلیپ تصویری کسی که حجاب را رعایت نکرده و مجوز خوانندگی ندارد، تشویق مردم به فساد است و از آنجایی که در کمیسیون فرهنگی شورای شهر حضور داشتم این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

 حق‌شناس با اشاره به اینکه مساله با اعتراض  مواجه شد چرا که تفهیم اتهام بر اساس ماده قانونی جرم‌انگاری نشد، افزود: جلسه بازپرسی از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر ادامه داشت و طی آن ۱۴ صفحه بازپرسی انجام شد و هر چقدر تلاش کردم ماده قانونی که بر اساس آن جرم انگاری شده ، ابلاغ نشد. نهایتاً برای من قرار وثیقه‌ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفتند که چون توان پرداخت آن را نداشتم به بازداشتگاه رفتم.

وی با بیان اینکه معتقد بودم پذیرفتن چنین وثیقه ای به معنای پذیرفتن ادعای نادرست آنها است، گفت: به همین خاطر حکم بازداشت را قبول کردم و از ساعت ۱۲ و نیم روز گذشته تا ساعت ۵ عصر در بازداشتگاه دادسرای ارشاد بود و در کنار دیگر زندانیان ساعاتی را ماندم تا اینکه نهایتاً در ساعت ۵ عصر سه تن از اعضای شورای شهر به دادسرا آمدند و تلاش کردند پست اینستاگرامی را برداشته و یادداشت دیگری بنویسند.

حق‌شناس ادامه داد: بازپرس مصر بود که پست اینستاگرامی را بردارم و گفتم اگر این مساله حکم قضائی شود قبول می‌کنم. نهایتاً از آنجایی که اعضای شورا اصرار داشتند که کار جمعی می‌کنیم و ممکن است مشکلاتی ایجاد شود قبول کردم که توضیحات بازپرس را در صفحه ایسنتاگرام خود بنویسم. قرار شد پست را حذف و متن دیگری جایگزین شود و این متن نیز تا پایان جلسات دادگاه در صفحه‌ام بماند و حالا منتظر ادامه روند دادگاه هستیم.

انتهای پیام