کد خبر: ۱۲۹۹۸۵
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۴/۱۹

اطلاعیه مهم بانک مرکزی در مورد انتشار رمز ارز و هشدار به فعالان

اطلاعیه مهم بانک مرکزی در مورد انتشار رمز ارز و هشدار به فعالان

بانک مرکزی با اشاره به بررسی استخراج رمز ارزهای جهان روا کمیسیون اقتصادی دولت اعلام کرد: انتشار رمز ارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز فقط در انحصار این بانک است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک مرکزی با استناد به قانون پولی و بانکی مصوب ۱۳۵۱ و اصلاحات بعدی آن که تولید و انتشار پول رایج و تعیین ابزارهای پرداخت را در انحصار بانک مرکزی قرار داده و ضمن تاکید مجدد به فعالان حوزه پولی و بانکی مبنی بر رعایت و اجرای مصوبه سی امین جلسه شورای عالی مبارزه با پولشویی در خصوص رمزارزها و با اشاره به مخاطرات ناشی از معرفی و استفاده از رمزارزها، اطلاعیه ای صادر و اعلام کرد:

۱- انتشار رمز ارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است.

۲- تشکیل و فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک از نظر این بانک، غیرمجاز محسوب می شود. بانک مرکزی حق پیگرد قانونی اشخاصی که با نادیده گرفتن مقررات به ایجاد و اداره شبکه اقدام یا نسبت به آن تبلیغ می کنند را برای خود محفوظ می داند.

۳- هرگونه ضرر و زیان ناشی از فعالیت بر اساس شبکه‌های پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری زنجیره‌ای بلوک و کسب و کارهای مرتبط با آن،‌ متوجه ناشرین،‌ پذیرنده گان و یا متعاملان آن است.

۴- موضوع استخراج رمز ارزهای جهان روا و شرایط آن در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و پس از اتخاذ تصمیمات لازم، ضوابط آن مطابق با مقررات و مصوبه فوق ابلاغ می شود.

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ